Serviti murdis teisel poolajal Tallinna

november 28, 2019

Meeste meistriliiga seitsmenda vooru põnevusmängus alistas tiitlikaitsja Põlva Serviti kodusaalis mulluse hõbeda HC Tallinna 29:23 (11:13). Viljandi HC oli üle punktita jätkavast Aruküla/Audentesest 34:23 (17:11). Vooru viimane mäng SK Tapa ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi vahel peetakse neljapäeval.

HC Tallinn astus esimest korda sel hooajal väljakule parimas koosseisus, Servitil puudusid vigastatud Indrek Neeme, Otto Karl Kont ja Anatoli Tšezlov. Kohtumine kahe tiitlisoosiku vahel algas küllaltki närviliselt, mõlemad meeskonnad eksisid nii söötudel kui visetel palju. Tasavägise alguse järel sai pärast Kaspar Leesi kaht tabamust 5:3 ette Tallinn.

Võitluslikus lahingus särasid väravavahid

Ülljo Pihus ja Henri Hiiend seadsid jalule viigi, häid tõrjeid hakkas võõrustajatel tegema vahetusest sekkunud väravavaht Denis Lõokene. Alfred Timmo viis põlvalased 7:6 juhtima, kuid 20. minutil tuli pärast Leesi täpset karistusviset ja Marko Slastinovski tabamust esmakordselt kolmeväravaline vahe – Tallinn oli ees 12:9.

Serviti oli jätkuvalt hädas realiseerimisega, tõsi, sellele aitasid kaasa ka noore Eesti koondislase Armis Priskuse suurepärased tõrjed. Avapoolaja viimastel minutitel särasidki peamiselt Lõokene ja Priskus ning puhkama mindi Tallinna eduseisul 13:11.

Teise pooltunni algul visati väravaid kordamööda, siis tõhustas Serviti kaitsetegevust ja tõstis tempot rünnakul. 38. minutil tuli Henri Sillaste kiirrünnaku ja Stanislav Holodjuki tabamuse järel viik 16:16. Korraks viis meistriliiga parim snaiper Lees veel külalised juhtima, kuid 44. minutil oli juba Serviti kahega ees, kui Pihus tegi seisuks 20:18.

Kui Robin Oberg 45. minutil 21:20 viskas, keeras aga teisel poolajal postide vahele naasnud Eston Varusk põlvalaste värava 11 minutiks lukku, tõrjudes ka Leesi karistusviske. Serviti viskas selle ajaga kuus vastuseta väravat ning Mathias Rebase täpsest karistusviskest juhiti 27:20.

Lõpuvile kõlades olid Serviti võidunumbrid 29:23 ning vahe Tallinnaga kasvas liigatabelis neljale punktile. Rebane viskas kuus, Sillaste viis ning Pihus ja Timmo neli väravat. Pealinna meeskonnas tabas Lees seitse, Oberg viis ja Slastinovski neli korda.

Viljandi kaotustejada lõppes, Aruküla oma jätkus

Viljandi HC tõi Arukülas esmakordselt sel hooajal platsile joonemängijast kapteni Kristjan Kooviti, lisaks naasis külaliste ridades palliplatsile legendaarne Kristo Järve. Esimesed 11 minutit mängiti sarnase käsikirja järgi – Aruküla/Audentes läks ühega ette ja Viljandi viigistas. Seisult 4:4 tegi korraliku spurdi Viljandi ning Andrei Hapali väravast tuli 8:4.

Kodumeeskonna kogenumad mehed ehk Antti Rogenbaum ja Mihkel Vaher küll vähendasid kiirelt vahe jälle kahele, ent mulgid libisesid uuesti eest. Järve tegi 22. minutil karistusviskest seisuks 12:7 ja 41-aastase paremsisemise kahe järjestikuse tabamuse järel tuli viis minutit hiljem juba 16:9. Vaheajaskooriks jäid Viljandi edunumbrid 17:11.

Teise poolaja algul vähendas Andreas Parve kahe väravaga vahe viiele, 18:13, kuid lähemale Aruküla/Audentes ei pääsenud. Seisul 21:15 võttis Viljandi ette veel ühe väikse spurdi ning 45. minutil tegi Koovit seisuks 25:15. Timo Raukas ja Andre Sild suutsid veel vahet kärpida, ent mitte piisavalt.

Lõpusireeniga koos tõi Järve tabamus tabloole kohtumise suurima edu ning lõppnumbrid 34:23. Kõik viis karistusviset realiseerinud Järve arvele jäi kaheksa väravat, Aleksander Pertelson lisas seitse ja Mikk Varik kuus. Võõrustajate poolel tabas Parve neli ning Timo Raukas ja Rauno Kopli kolm korda.

hctallinn.ee / handball.ee

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]