Kõik Eesti klubid peavad Balti liiga kohtumisi võõrsil

november 30, 2019

Nädalavahetusel jätkuvad mängud Balti liigas. Kahe päevaga peetakse seitse kohtumist, neist kuues on osalised Eesti klubid. Kodusel pinnal siiski sel nädalavahetusel ühtegi lahingut ei näe, sest kõik neli meeskonda sõidavad mängima võõrsile.

Peatähelepanu on sel nädalal B-alagrupil, kus HC Tallinn ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper reisivad Leetu, et kohtuda Vilniuse VHC Šviesa ja Kaunase Granitas-Karysiga ning Viljandi HC mängib pühapäeval Riias kohaliku Celtnieksiga. Põlva Serviti sõidab punkte jahtima Minskisse, kus ootab seni kaotuseta A-alagrupi liider SKA.

Kehrat ja Tallinnat ootavad jõulised leedukad

Kehra alustas Balti liigat kolme koduvõiduga ja juhib koos laupäevase vastase Šviesaga B-alagruppi. “Enne karikavõistluste finaalturniiri saame kolm väga kõva mängu, sest pärast Leedu-reisi ootab ees veel liigamäng Servitiga. Loodame, et mängijad jäävad terveks,” sõnas peatreener Mart Raudsepp, kes peab hakkama saama põlve vigastanud Dmõtro Jankovskita.

“Leedukad praktiseerivad jõulist käsipalli, nii et sinikad on kindlustatud. Tuleb targalt mängida ning mitte nende füüsilise poole ja jooksmisega kaasa minna. Balti liiga on väga vajalik, sest nii saame koduste sarjade rutiinist välja. Mängijatelgi on hoopis teine motivatsioon,” kinnitas Raudsepp.

HC Tallinnal on tänavusest hooajast Leedu klubidega juba kogemusi, sest eurosarjas jäädi kahel korral alla Kauno Ažuolas-KTU-le. Balti liigas on pealinlastel tabelis üks võit ning kaks nappi kaotust. Laupäeval kohtutakse Granitas-Karysi ja pühapäeval Šviesaga.

“Kui tahame eesmärki täita ehk B-grupis kahe parema sekka jõuda, siis peame Leedust punkte saama. Eriti kui oleme kodustes mängudes neid kaotanud. Kahjuks jäime ilma mängukeelu saanud Rainer Kelgust, kuid õnneks on Markus Viitkar vigastusejärgselt vormi kogumas,” selgitas Tallinna peatreener Risto Lepp.

“Midagi lihtsat meid Leedus ei oota, kohalik liiga on võrdne ja tugev. Agressiivne kaitsetegevus on justkui leedukate DNA-sse sisse kirjutatud, aga viimastel aastatel nad arenenud ka tehnilise ja kiirema käsipalli suunal,” analüüsis Lepp.

Viljandi mängib Riias, Serviti Minskis

Kolmandana Eesti klubina B-tugevusgrupis esinev Viljandi HC pole suutnud veel punktiarvet avada. Võiduta ollakse Balti liigas juba 14 mängu, kuid enne pühapäevast kohtumist Riia Celtnieksiga täienes muidu õhuke koosseis Kristo Järve ja Kristjan Koovitiga.

“Vigastusest paranenud Kristjan toob kaptenina kindlust ja eneseusku ning mõlemad on just kaitses väga tähtsad lisajõud. Minu arvates on Kristo näol endiselt tegu ühe Eesti liiga parema kaitsemängijaga, võibolla Anatoli Tšezlov Servitist kannatab võrdlust. Hea meel, et ta näitas ise üles initsiatiivi ja tuli meile appi,” rõõmustas mulkide peatreener Marko Koks.

A-alagrupis peetakse sel nädalavahetusel vaid kaks kohtumist. Laupäeval võtavad mõõtu Läti ja Leedu meistrid ehk Dobele Tenax ja Klaipeda Dragunas ning päev hiljem Minskis kohalik SKA ja Põlva Serviti. Viimati kohtusid kaks endist Balti liiga tšempioni jaanuaris Põlvas ja siis jäi peale Serviti 29:24.

“Minskis pole mängimas käinud juba pea viis aastat. Reis saab olema pikk ja raske, ehkki lähme kohale päev varem. Suuri illusioone ei loo, sest SKA on hetkel parimas koosseisus, meil aga mitmeid puudujaid. Samas tõid meie noored kolmapäeval HC Tallinna vastu kenasti kastanid tulest välja, nii et võitlema lähme nüüdki,” sõnas Serviti peatreener Kalmer Musting.

Eesti klubide mängud Balti liigas:

30.11.  15:00  Vilniuse VHC Šviesa – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper (Vilniuses)

30.11.  17:00  Kaunase Granitas-Karys – HC Tallinn (Kaunases)

1.12.   14:00  Minski SKA – Põlva Serviti (Minskis)

1.12.   14:15  Kaunase Granitas-Karys – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper (Kaunases)

1.12.   15:00  Vilniuse VHC Šviesa – HC Tallinn (Vilniuses)

1.12.   16:00  Riia Celtnieks – Viljandi HC (Riias)

 

hctallinn.ee / handball.ee

https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE