Nädalavahetusel selgub 2019. aasta Eesti karikavõitja

detsember 6, 2019

Laupäev ja pühapäev annavad vastuse, kes võidab tänavuse käsipallihooaja esimese trofee meeste seas, sest Põlvas toimub karikavõistluste finaalturniir. Poolfinaalides lähevad vastamisi HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja HC Tallinn ning Põlva/Arcwood ja Põlva Serviti.

Finaalnelikusse jõudnud klubidest on Servitil 11, Kehral kümme ja tiitlikaitsja Tallinnal üks karikavõit. Vaid neljal korral rändas karikas mujale – Tallinna Oskar triumfeeris kahel, Reval-Sport/TTÜ ja HC Chocolate Boys ühel korral. Neli poolfinalisti sammusid finaalturniirile ainult võite tunnistades ning vaid Kehra ei kohanud eelmistes ringides meistriliigaklubi vastasseisu.

Risto Lepp sätib soosikukoorma Kehra ja Serviti õlgadele

Kehra ja Tallinn pole kunagi varem karikavõistlustel kohtunud, küll oldi tänavu vastamisi nii meistri- kui Balti liigas. Mõlemal puhul said napi võidu kehralased, vastavalt kodus 22:21 ja võõrsil 27:25. Nüüd kohtutakse siis neutraalsel pinnal ehk Mesikäpa hallis.

“Eelmistes mängudes oleme küll napid võidud saanud, aga hindan võimalusi võrdseks. Mõlemal meeskonnal on nii kogenud kui noori mängijaid, koondislasi on Tallinnal ju isegi rohkem. Neljapäevane viik Servitiga pettumust ei valmistanud, ent päris rahul ka pole, sest kaks punkti oli nii lähedal,” tunnistas Kehra peatreener Mart Raudsepp.

“Ühest küljest saime eneseusku juurde ja kindlasti jäi võidujanu kustutamata. Sellise emotsiooni pealt on hea karika finaalturniirile vastu minna. Samas on mänge nii palju, et väsimus võib hakata rolli mängima. Aga nagu tihti juhtub, võivad võimalikud positiivsed emotsioonid väsimuse minema pühkida,” lootis Raudsepp.

“Mullu tuli karikas meie auhinnakappi veidike ootamatult ja oli ehk tervele klubile üllatuseks. Senist hooaega ja omavahelisi mänge vaadates tuleks soosikukoorem Kehra ja Serviti õlgadele sättida. Aga eks oli sama seis ka aasta tagasi Viljandi ja Servitiga. Karika võitmiseks tuleb igal juhul teha kaks ennastületavat partiid,” lausus pealinlaste juhendaja Risto Lepp.

“Kehrale oleme sel hooajal kolmel puhul alla jäänud, kui lisada kohtumine Tallinn Cupil. Aga kindlasti ootame seda lahingut kogu meeskonnaga, sest just praegune pingeline periood, kus tasavägiseid mänge igal nädalal on see, mis pallureid karastab,” lisas HC Tallinna peatreener.

Mullusega sarnaselt toimub poolfinaalis Põlva-derbi

Teise poolfinaalis toimub mulluste karikavõistluste kordus, sest ka siis selgitasid kaks Põlva meeskonda finalisti. Serviti sai Põlva/Arcwoodist toona jagu tulemusega 31:21. Kodustes sarjades on mõlemal klubil hetkel käimas võimas seeria ehk Serviti on kaheksa, Arcwood aga koguni 21 mängu kaotuseta.

“Viimases liigamängus olid meil mitu meest erinevatel põhjustel eemal, aga saime HC Tallinn 2 üle siiski napi võidu. Nädalavahetuseks peaks kõik rivvi saama ja kindlasti lähme võitlema. Meie kasuks võib mängida tõsiasi, et saame pingevabalt peale minna. Kolmel ülejäänud tiimil on kindlasti karikavõit eesmärgiks,” arvas Põlva/Arcwoodi peatreener Romet Oone.

“Samas ei lähe me loomulikult kaotama, vaid võtame mäng mängu haaval. Servitile saime aasta tagasi avapoolaja hästi vastu ja eks just füüsise poolest ongi meistermeeskond üle, sest mängutarkust jagub meilgi. Aga kaaslinlaste alistamiseks peab meil kõik klappima ning vastasel ühtteist ebaõnnestuma,” tunnistas Oone.

“Eks vist kõik treenerid ütlevad, et võtavad mängu korraga ja nii meiegi. Treenimiseks pole meil suurt aega jäänud, sest selle nädala teises pooles kolm mängu ning järgmiselgi sama palju. Keskendume mängudele, vaatame oma tegemised üle ja natuke analüüsime vastaseidki,” kirjeldas Serviti peatreener Kalmer Musting valmistumisplaani.

“Kehra vastu oli keeruline, sest Alfred Timmo langes rivist ning kaks meest tulid laatsaretist tagasi. Nii oli korraga liiga palju muutusi, tekkis ebakindlus ja koostöö ei toiminud alati. Loodetavasti Alfred taastub nädalavahetuseks, aga mis iganes koosseisus esineme, kui saame oma mängu käima, oleme võimelised võitma,” hindas Musting.

Eesti karikavõistluste finaalturniir Põlvas, Mesikäpa hallis:

7.12.   17:00  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – HC Tallinn

          19:00  Põlva/Arcwood – Põlva Serviti

8.12.   16:00  Pronksimäng

          18:00  Finaal

 

hctallinn.ee / handball.ee

https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE