Seitsmenda vooru tippmängus kohtuvad mullused finalistid

november 27, 2019

Nädal, mille lõpp toob Eesti klubidele ohtralt reisimist seoses Balti liigaga, algab meistriliiga seitsmenda vooruga. Teistkordselt saab sel hooajal näha mulluste finalistide Põlva Serviti ja HC Tallinna vastasseisu, samas kui Aruküla/Audentes võõrustab Viljandi HC-d ning SK Tapa võtab kodusaalis vastu HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi.

Kuue vooru järel jätkab tabeliliidrina tiitlikaitsja Serviti, kel kümme punkti. Kahe silmaga jäävad maha Kehra ja Tallinn ning viiega Viljandi ja Tapa. Aruküla/Audentes on seni punktita. Snaiprite pingerea tippu kerkis eelmises voorus tosin tabamust kirja saanud Tallinna mängujuht Kaspar Lees, kel visatud 40 väravat.

Servitil ja Tallinnal algab ülitihe mängudekuu

Kahe eelmise hooajaga erinevates sarjades HC Tallinna 15 korda alistanud Põlva Serviti kaotas mullu põhirivaalile kahel puhul – korra liigamängus võõrsil ja valusalt kodusaalis peetud karikafinaalis. Enam kui kaks kuud tagasi peetud teises voorus jäädi Tallinnale 22:27 alla.

“Nüüd algab tõsisem mängudeperiood, kus pisut enam kui kolme nädala sees on meil kaheksa mängu kolmes erinevas sarjas. Tuleb võtta mäng mängu haaval ja toime tulla. Mitmel mängijal on pisivigastused, aga sellel teemal halada pole mõtet. Eks ole näha, keda ja milliseks kohtumiseks me mängukorda saame,” sõnas Serviti peatreener Kalmer Musting.

“Septembris saime Tallinna käest selge kaotuse, põnev näha, mis seis on kaks kuud hiljem. Kindlasti tuleb huvitav vastasseis, sest mõlemad meeskonnad tahavad mängida kiiret käsipalli. Püüame rõhuda oma tugevustele, millest üks on hea kaitse ja kodupublikule rõõmu valmistada,” kinnitas Musting.

“Meil on nüüd algaval perioodil isegi üks mäng enam kui Servitil, sest Balti liigas tuleb mitu sõitu lõunapoolsetesse naaberriikidesse. Aga hea uudisena võin vist esmakordselt sel hooajal öelda, et kõik mängijad on rivis ja terved,” vihjas ka HC Tallinna juhendaja Risto Lepp tiheda mängudegraafiku suunas.

“Statistika räägib iseenda eest, Põlvas pole me kunagi soosikud olnud ning vaid korra viimaste aastate jooksul seal võitnud. Sedagi aasta tagasi, aga selle eest karikafinaalis. Lähme parimat andma ja võitlema, et saada võimalikult hea algus tähtsale perioodile,” lisas Lepp.

Pikalt võiduta olevad meeskonnad lähevad punkte jahtima

Teises kolmapäevases mängus võõrustab punktita Aruküla/Audentes hooaega kahe võiduga alustanud, ent nüüd juba erinevate sarjade peale kümme mängu võiduta olevat Viljandi HC-d. Avamängus septembris olid mulgid kodus paremad 27:14, mullu jäid omavahelised vastasseisud 2:2 viiki.

“Kohtumine, kust mõlemad meeskonnad tahavad punkte võtta. Tabelis oleme küll nulli peal, aga mingit paanikat meil pole. Mitmeski mängus oleme kenasti sees olnud, vaja oleks suuta rutiini 60 minutit hoida. Mingil hetkel kaob enesekindlus ära, eks see ole mängijate peas kinni ja sõltub ka kogemustest,” arvas Aruküla/Audentese peatreener Martin Noodla.

“Eelmine nädal suutsime Kehra vastu oma mängule keskenduda ja tegime kohe hea esituse. Veel 51. minutil olime kahega peal ja mõne õnnestumise korral võinuks kohtumine ka meile kalduda. Aga küllap meie lühikese pingi juures mängis väsimus oma rolli. Peamine, et jäin just kaitsetegevusega väga rahule,” vaatas Viljandi HC peatreener Marko Koks tagasi eelmise nädala 23:26 kaotusele.

“Seis meeskonnas on nagu Erich Maria Remarque’i romaan “Läänerindel muutuseta” ehk siis Raiko Roosna ja Sergei Rodjukov ilmselt veel ei mängi ning viimase vigastuse tõsidus selgub siin lähipäevil. Mängime nendega, kes on ja loodame üle pika aja punktilisa saada,” lausus Koks.

Seitsmenda vooru lõpetavad neljapäeval SK Tapa ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper. Septembris olid kehralased kodus 27:19 paremad ning viimasel kuuel hooajal pole Tapa 16 omavahelises kohtumises veel punktigi teeninud. Kehra kaotas viimati septembris, Tapa pole pärast 2. oktoobril teenitud kahte punkti Aruküla/Audentese vastu võidurõõmu maitsnud.

 

hctallinn.ee / handball.ee

https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE