Poolajal Tallinnale alla vandunud Viljandi väljus võitjana

veebruar 9, 2023

Eesti meeste meistriligas hakkas HC Tallinn vapralt vastu valitsevale Balti liiga võitja Viljandi HC-le – tallinlased võitsid poolajal 13:11, kuid pidid teisel poolajal tugeva vastase 27:21 paremust tunnistama.

Sõle Spordikeskuses valitses üpriski tasavägine olukord terve esimese poolaja vältel – 10. minutiks oli seis napilt 5:3 mulkide kasuks ning vaid kümmekond minutit hiljem oli tablool veel napim 9:8. Tallinn püsis kodupubliku toel usinalt Viljandil kannul ning kuus minutit enne esimese poolaja lõppu viigistas Volodymyr Shcherban seisu. Kalev Kütt viis tallinlased esmakordselt ka minut hiljem juhtima, skooriks 10:9. Kiirrünnakust lisandus ka 11. värav, kui Matthias Männik Tallinna eest tabas. Tallinna kaheväravaline edu säiliski, kui Shcherban veel seitsmemeetri karistusviske realiseeris ja seisult 13:11 vahepausile mindi. Teist poolaega alustas Viljandi vigade parandusega, kui Aleksander Pertelson ja Mikk Varik viigistasid seisu. Mäng liikus viigitempos kuniks Hugo Liiva punane kaart Tallinna vähemusse viis ja Viljandile võimaluse kätte mängis. 41. minutil Andrei Basarab skooriski ja Viljandi läks üle pika aja juhtima, mille pealt alustati eduseisu kindlustamist. 50. minutiks oli tablool seis 22:18 Viljandi poolt vaadatuna. Võidu võttis Viljandi skooriga 27:21.

HC Tallinna eest viskas enim väravaid Volodymyr Shcherban, kes panustas seitsme väravaga. Viljandi HC meeskonnas jaotusid väravad võrdsemalt: viis väravat viskas nii Aleksander Pertelson kui ka Andrei Basarab.

“Esimene poolaeg oli alla igasugust arvestust. Ei saanud hakkama rünnakul ega kaitses ning pallikaotusi tuli lubamatult palju. Tormasime nagu peata kanad väljakul,” oli Pertelson kriitiline. “Teine poolaeg suutsime rohkem keskenduda oma tegemistele ja saime vahe sisse, mille pealt suutsime võidu siiski võtta. Kokkuvõttes ise keerasime paraja supi kokku ning sõime ka ise ära.”

Statistika – kasipall.ee/p/5179/

hctallinn.ee/handball.ee

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]