Pinnoneni tagasitulek lõppes kaotusega, Serviti alistas Tallinna

september 19, 2020

Käsipalli Eesti meistriliiga avavooru viimases mängus kohtusid reedel Kalevi spordihallis tunamulluste meistrivõistluste kaks finalisti. Põlva Serviti alistas HC Tallinna 23:19 (13:10) ja kirjutas tabelisse kahe Balti liiga raames saadud võidu kõrvale kolmanda.

Enam kui kümneaastase pausi järel naasis Eesti meistriliigasse Mikk Pinnonen. Vahepealsed aastad Taani, Rootsi, Rumeenia, Saksamaa, Islandi ja Itaalia klubisid esindanud 29-aastane ekskoondislane liitus HC Tallinnaga juba kevadel, kuid platsile enne hooaja katkemist ei jõudnud. Eesti koondise heaks 194 väravat visanud Pinnonen sooritas mängu esimese viske, kuid saatis palli üle Eston Varuski valvatud värava. Tervikuna algas kohtumine rahuliku tempoga, meeskonnad kompasid teineteist. Kuigi eelmisel kolmel hooajal oldi erinevates sarjades kohtutud 21 korda, siis viimasest omavahelisest mängust oli möödas pea kaheksa kuud.

Esimesed 13 minutit liiguti sarnase käsikirja järgi – Serviti läks juhtima, Tallinn viigistas. Kodumeeskonnal oli võimalusi enamakski, kuid kahel korral eksiti karistusviskel. Varusk tõrjus Markus Oliver Mädo katse, Markus Viitkar saatis palli põiklatti. 14. minutil viis Sander Sarapuu kiirrünnaku järel külalised 6:4 juhtima. Tallinn oli positsioonirünnakul raskustes viskele saamisega ja vaikselt hakkas Serviti eest libisema. Ülljo Pihus tegi 18. minutil 8:5 ja sama mees neli minutit hiljem 10:6. 25. minutil realiseeris Mathias Rebane juba kolmanda karistusviske seisuks 12:7. Pealinlastel sekkus hästi paremale äärele 19-aastane Karmo Harju, kelle kaks tabamust aitasid kaotusseisu vähendada. Armis Priskus tegi Tallinna väravasuul mitu head tõrjet ning Kaspar Leesi värav viimasel minutil tõi poolajaseisuks 13:10.

Teise pooltunni algul rebisid Alfred Timmo ja Andris Celminš vahe suuremaks, kuid Tallinna kasuks tabas esmalt Pinnonen ja siis kahel korral Lees ning seis oli 15:13. Pikalt püsis Serviti edu kolme-nelja värava peal, alles 49. minutil tuli Kalev Küti tabamusest 19:17. Mõlemad meeskonnad tegutsesid kaitses hästi ning Priskus ja avapoolaja keskel Serviti postide vahele tulnud Jürgen Lepasson tegid tõhusat tõrjetööd. Lees vähendas viis minutit enne lõppu vahe jälle kahele väravale, 20:18, kuid lähemale ei saanud Tallinn kuidagi.

Olles eelmised kaks pealinnas peetud kohtumist kaotanud, noppis Serviti nüüd 23:19 võidu. Kõik neli karistusviset realiseerinud Rebane viskas kuus, Celminš neli ja Timmo kolm väravat. Kaotajate poolel olid täpsemad Lees viie ning Pinnonen ja Enrico Anton kolme tabamusega.

hctallinn.ee / handball.ee

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]