Tallinn teeb nädalavahetusel debüüdi Soome meistriliigas

september 25, 2020

Sel hooajal lisaks Eesti meistriliigale ja eurosarjale Soome meeste meistriliigas osalev Tallinn alustab põhjanaabrite juures mänge juba sel nädalavahetusel, kui Soomes minnakse vastamisi Turu IFK ja Grankulla IFK võistkondadega.

Laupäevane vastane AIFK on sel hooajal Soome liigas mänginud ühe mängu, kui koduseinte vahel kaotati Helsingi Dickenile 20:39. Kohtumine Turus algab laupäeval, 26. septembril 14.00.

“Laupäeval täitub üks eesmärk, mis veel eelmise aasta suvel tundus utoopilisena. Tahaks siiralt loota, et tulevikus saaks asja ka Eesti-Soome ühisliigast, kuid eks seda näitab tulevik,” rääkis Tallinna peatreener Risto Lepp eesootavast nädalavahetusest ning vaatas tagasi eelmisele Eesti meistriliiga mängule. “Peale šokkkaotust Tapale on meil kõva tõestamisvajadus. Tunnustan Tapat kõva esituse eest, loodetavasti hoiavad nad oma head taset läbi hooaja ja Eesti liiga on saanud ühe stabiilselt tugeva võistkonna juurde. Loomulikult olin mina peatreenerina ning ka mängijad väga pettunud pärast alla igasugust arvestust esitust. Komistasime ka eelmisel hooajal Tapa otsa võõrsil, kuid teatavasti õpitakse meeskonnana peaasjalikult just kaotustest.”

Pühapäevane vastane GrIFK on jõudnud juba pidada kaks kohtumist, kui esmalt võideti kodus Ott Variku koduklubi Siuntio IF 25:23 ning siis jäädi võõrsil alla Karjaa BK-46-le 24:31. Grankulla võistkonna treeneriks on Soome käsipalli elav legend Mikael Källman, kes muuseas mängijana võitis kahel korral maailma tugevaimaks liigaks peetava Saksamaa meistritiili ning tema kapil seisab ka EHF Cup-i võitjakarikas. Treenerina ka Soome koondist tüürinud mees viis HC Westi (praegune Grankulla IFK) klubi esimese Soome meistritiitlini. Kohtumine algab pühapäeval, 27. septembril 14.00.

“Erinevalt tavapärasest oleme tänavusel hooajal saanud võistkonna väga hilja komplekteeritud ning paari lüli on veel tegelikult juurde vaja, et raske ja tiheda hooaja vastu peaksime. Paljud asjad ei toimi veel nii kaitses kui rünnakul. Kaotuse eest vastutab treener ning näen palju kohti nii endal kui mängijatel, kust saame kõvasti juurde panna. Vihkan kaotamist ning Soome läheme mõlemale vastasele kõva lahingut andma. Meid ootab kaks väga rasket mängu. Soovin näha võitluslikku, kiiret ja intelligentset mängu, mis meie mängustiili iseloomustama peaks”, lausus Risto Lepp.

Kõik Tallinna Soome liiga mängud on nähtavad tasulise SolidSpordi lehe kaudu.

https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE