Leedu meister Vilniuse Sviesa võitis eurosarja avakohtumisest HC Tallinnat 24:22

oktoober 16, 2021

Kaks Eesti klubi alustab sel nädalavahetusel teekonda EHF European Cupi sarjas. Otsa tegi lahti HC Tallinn, kes kaotas võõrsil Vilniuse VHC Šviesale 22:24 (12:11). Kordusmäng Leedu meistriga toimub järgmisel pühapäeval Kalevi spordihallis.

Kohtumine Vilniuses algas osaliselt mõlemapoolse hea kaitsetegevuse, aga osaliselt ka tehnilise praagiga. Tallinnal läks aega uskumatud seitse ja pool minutit, et avavärav visata. Aga et Šviesagi ei suutnud selle ajaga enamat, seadis Jürgen Rooba edukas kiirrünnak seisuks 1:1.

Eeldavataltki võrdseks peetud vastaste vahel jätkus mäng just sellisena – avapoolajal ei saanud kumbki meeskond enamat minimaalsest edust. Marius Aleksejev tegi mitu head tõrjet väravasuul ning 12. minutil viis Aleksei Štšerbak pealinlased esmakordselt juhtima 4:3.

Tallinn jäi 17. minutil kaheks minutiks platsile neljakesi, aga kannatas topeltvähemuse tänu Štšerbaki väravatele kenasti ära. 21. minutil uuesti vähemuses mängides viis Kaspar Lees külalised 9:8 ette, ent siis oli jälle šviesalaste kord õnnestuda. Dmõtro Turtšenko tabamus saatis meeskonnad riietusruumi Tallinna 12:11 eduseisul.

Teine pooltund algas Aleksejevi karistusvisketõrjega, kui Eesti koondislane peatas Valdas Drabavičiuse ürituse seitsmelt meetrilt. Skoorimiseks läks aga jälle üle seitsme minuti aega. Leedukad tõid väravapostide vahele 34-aastase ja Meistrite liiga kogemustega Giedrius Morkunase, kes tõrjus kõik pallid, mida tallinlased suutsid tema suunas teele saata.

Tallinn andis debüüdi veel ühele suvisele täiendusele, vigastusest paranenud ukrainlasest mängujuht Vitali Gorovõile. 37. minutil rebenes kohtumises esimest korda vahe kahele väravale, kui Tadas Rasakevičius seisuks 14:12 viskas. Morkunas jätkas tõrjetega ning seisult 15:14 spurtis Šviesa 19:14 juhtima.

Kaua kõikus vahe kolme-nelja värava peal, kuid viimastel minutitel leidis skoorimissoone jälle Štšerbak, kes seadis lõpptulemuseks 24:22. Štšerbak viskas Tallinna kasuks seitse, Turtšenko neli ning Rooba ja Igor Skiba kolm väravat. Vastaste täpsemad olid Drabavičius ja Rasakevičius kuue tabamusega.

“Meil oli täna halb päev. Mitmed pallurid, kes pidanuks meeskonda kandma, ei õnnestunud ja päeva lõpuks peab olema rahul, et võtame kodumängule kaasa ainult kaheväravalise kaotuse. See jätab kõik võimalused õhku ning paremini mängides on meil šanss siit paarist edeneda,” kommenteeris Tallinna peatreener Bo Østergaard.

“Nagu juba kombeks, tegime korraliku avapoolaja, kuid sattusime raskustesse teisel. Saime palju karistusi ja vähemuses mängimine kahtlemata segas. Aga olen rahul, kuidas poisid viimased viis kuni seitse minutit võitlesid ning vahet vähendasid,” tunnistas Østergaard.

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]