HC Tallinn alustab eurosarja Leedu meistri vastu

oktoober 14, 2021
Euroopa tugevuselt kolmanda klubisarja ehk EHF European Cup teise eelringi mängudega alustatakse sel nädalavahetusel – HC Tallinn peab avakohtumise Leedu valitseva meistri Vilniuse VHC Šviesaga laupäeval, 16. oktoobril kell 15:30. Korduskohtumine peetakse koduses Kalevi spordihallis pühapäeval, 24. oktoobril kell 18:00.
 
Bo Østergaard: võimalused on fifty-fifty
 
HC Tallinna jaoks on tegu neljanda järjestikuse hooajaga Euroopas. Esimesel kahel kaotati avaringis, kusjuures tunamullu Leedu tiimile Kauno Ažuolas-KTU. Eelmisel aastal saadi esimesest ringist Karjaa BK-46 loobumise järel mänguta edasi, ent siis jäädi kahel korral alla hilisemale Serviti kukutajale Ystads IF-ile.
 
Šviesaga on Tallinn neljal korral Balti liigas mänginud ning saanud ühe võidu, kaks kaotust ja ühe viigi. Hetkel hoiab Šviesa Balti liigas Serviti ja Viljandi HC järel kolmandat kohta. Põlvalastele jäädi kodus alla, HC Kehra/Horizon Pulp&Paper alistati vaid kahe väravaga. Viimati tehti 28:28 viik Läti meistri Dobele ZHRK Tenaxiga ja oldi 35:29 üle Dragunasest.
 
“Loodan, et oleme eurosarjaks valmis. Ehkki meeskonna vorm pole praegu veel seal, kus võiks olla. Me pole Soome liigas saanud ühtki mängu täiskoosseisus pidada, ikka on mõni mees vigastuse või viisaprobleemidega eemal. Ja kui tegu on võtmemängijatega, siis teeb see meie olukorra keeruliseks,” sõnas HC Tallinna juhendaja Bo Østergaard.
 
“Olen vaadanud videosid Šviesa kohtumistest Balti liigas ning usun, et oman head ülevaadet vastasest. Leedukad tegutsevad jõuliselt ja palju tekib mees-mees olukordi, nii et tähtis on ka, kuidas kohtunikud lubavad mängida. Šviesa on meeskond, keda võime võita, aga kellele võime ka kaotada. Seega võimalused on 50-50,” hindas taanlasest peatreener.
 

Šviesa ja Tallinna vaheline kohtumine algab laupäeval kell 15:30. Mängu vilemehed tulevad Poolast: Jakub Jerlecki ja Maciej Labun ning EHF-i delegaadiks on slovakk Peter Dvorsky.

hctallinn.ee/handball.ee

https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE