KULLAKARVA HÕBE! HC Tallinn lõpetas Eesti meistriliiga hooaja hõbemedalitel

mai 28, 2019

Meeste meistriliiga finaalseeria lõppes kolme mänguga. Tiitlikaitsja Põlva Serviti ei lasknud end üllatada kolmandaski kohtumises, võitis 30:16 (14:8) ja tuli mängudega 3:0 Eesti meistriks! Servitile oli tänavune 14. meistrikullaks ning uus rekord püstitati ka sellega, et võideti esimese klubina tiitel viiendat aastat järjest.

ERR uudis 
Statistika (handball.ee)

Otsustavaks kujunenud kohtumine finaalseerias algas väravatevaeselt. Hendrik Varul viis Serviti juhtima, pealinlaste rünnakud kippusid valesöötudega lõppema, ent Robin Oberg viigistas. Siis tegid Anatoli Tšezlov ja Alfred Timmo kiirelt 3:1, Stanislav Holodjuk lisas vähemuses veel ühe värava ning kaheksandal minutil oli seis 4:1.

Hoolimata eduseisust oli Serviti raskustes pallide väravaraamide vahele saatmisega ning kuigi Eston Varusk tegi teisel pool platsi häid tõrjeid, tuli Tallinn pärast Sergei Glinka ja Enrico Antoni tabamusi lähedale. Põlvalaste kaitse töötas ühtselt ja hästi, Tallinnal hakkas tähtsat tõrjetööd tegema Armis Priskus ning seitse minutit ei suutnud kumbki tiim skoori kasvatada!

Tallinna peatreener Jüri Lepp hakkas pärast minutilist mõttepausi Priskust seitsmenda väljakumängijaga asendama, aga tulemuseks oli Tšezlovi ja Mathias Rebase täpsed visked tühja puuri. 20-minutilise mängu järel juhtis tiitlikaitsja 8:3, kuid Risto Lepp karistusviskest ja Anton kiirrünnakust vähendasid vahe kolmele.

Vahe püsis nelja-viie peal, kuniks viimasel minutil saatsid nii Sander Sarapuu kui Tšezlov palli jälle pealinlaste tühja väravasse ning kodumeeskond juhtis vaheajaks 14:8. Tallinn oli vaid korra tänavusel liigahooajal avapoolajaga nii vähe väravaid visanud – märtsis samuti Serviti vastu.

Teine pooltund algas nagu esimenegi – Varuli tabamusega. Varusk tõrjus Rauno Ausi kiirrünnaku ja Sillaste suurendas edu juba kaheksaväravaliseks. Tallinn võitles, kogu kohtumise suurepäraselt tabanud paremäär Anton hoidis oma tabamustega meeskonda veel mängus ning 46. minutil tegi Marek Karu seisuks 19:14.

See jäi aga Tallinna viimaseks väravaks järgmise kümne minuti jooksul. Endiselt ei toiminud puurivahita mängimine ning eksimatult tabanud põlvalased saatsid lõpuks tühja väravasse koguni kaheksa palli. Sillaste kasvatas iluväravaga edunumbrid kahekohaliseks – 24:14 ning kohtumise lõpuks sai Serviti 30:16 võidu, kindlustades mängudega 3:0 meistritiitli.

Finaalseeria väärtuslikumaks mängijaks valitud Sillaste viskas Serviti kasuks kuus väravat, Timmo lisas neli, Varul, Tšezlov ja Holodjuk kolm, käe said valgeks koguni 13 pallurit. Klubi ajaloo esimese meistrivõistluste medali võitnud Tallinna poolel tabas Anton seitse, Glinka ja Risto Lepp kaks korda.

“Tänavune hooaeg oli kuni jaanuari lõpuni väga raske. Kaotasime vigastustega kolm tähtsat mängijat, alles aasta teisel kuul leidsime koosseisu ja saime oma ridadesse tagasi Anatoli Tšezlovi. Hooaja teine pool mängisime aga sama võimsalt kui eelnevatelgi aastatel. Kaitse on meie trump ja selle taga ülikogenud väravavaht Eston Varuski näol,” tõi Eesti meistrite peatreener Kalmer Musting välja peamised edu põhjused.

Eesti meister Põlva Serviti: Jürgen Lepasson, Sander Sarapuu, Kristjan Muuga, Hendrik Varul, Martin Grištsuk, Mathias Rebane, Raiko Rudissaar, Eston Varusk, Henri Sillaste, Siivo Sokk, Anatoli Tšezlov, Ülljo Pihus, Indrek Neeme, Henri Hiiend, Mario Karuse, Carl-Eric Uibo, Alfred Timmo, Stanislav Holodjuk. Peatreener Kalmer Musting, treener Rein Suvi, esindajad Andres Neeme ja Ly Kamja.

Eesti meistrivõistluste hõbe HC Talinn: Armis Priskus, Risto Lepp, Robin Oberg, Risto Kiil, Martti Viitkar, Markus Oliver Mädo, Uku-Tanel Laast, Rauno Aus, Karel Hermas, Enrico Anton, Sergei Glinka, Kalev Kütt, Sander Sven Annula, Marek Karu, Markus Viitkar, Johannes Treimanis, Rainer Kelk. Peatreener Jüri Lepp, treenerid Martin Lillepea, Madis Kokkuta ja Jürgen Soo, esindaja Ergo Rohi.

Järgnesid: 3. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper, 4. Põlva Coop, 5.-6. Viljandi HC ja SK Tapa, 7. Aruküla/Audentes, 8. HC Viimsi/Tööriistamarket.

Meistriliiga sümboolne koosseis:

Väravavaht – Eston Varusk (Põlva Serviti)

Paremäär – Kristjan Muuga (Põlva Serviti)

Paremsisemine – Sergei Glinka (HC Tallinn)

Mängujuht – Tõnis Kase (Põlva Coop)

Joonemängija – Markus Viitkar (HC Tallinn)

Vasaksisemine – Alfred Timmo (Põlva Coop/Põlva Serviti)

Vasakäär – Kaspar Lees (HC Kehra/Horizon Pulp&Paper)

 

hctallinn.ee / handball.ee

https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE