Kolmanda finaalmängu eel: mängujuhid Laast ja Tšezlov peavad kogemusi oma rollis oluliseks

mai 22, 2019

Kolmapäeval peetakse Põlva Mesikäpa hallis tänavuste Eesti meistrivõistluste finaalseeria kolmas kohtumine. Võõrustaja Serviti juhib HC Tallinna vastu mängudega 2:0 ja võib võidu korral kindlustada rekordit purustava viienda järjestikuse ning kokku juba 14. Eesti meistritiitli.

Avamängus Põlvas oli Serviti parem 28:17 ja pühapäeval Tallinnas 35:27. Mängujuhid omavad alati suurt rolli ja nii ka käimasolevas finaalseerias, ehkki veidi vastuoluliselt. Anatoli Tšezlov on suurepäraselt juhtinud Serviti mängumasinat, kuid HC Tallinna eest poolfinaalseerias hiilanud Uku-Tanel Laast vaevleb vigastuse küüsis.

Uku-Tanel Laast: mängutarkus kuhjub aastatega
Tänavu juba 112 liigaväravat visanud Laast liitus HC Tallinnaga lõppeva hooaja eel pärast poolikuks jäänud aastat HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi ridades. Siili Palliklubi kasvandik tuli Kehraga kahekordseks Eesti meistriks ja kolmekordseks karikavõitjaks ning lisas detsembris Tallinna mängujuhina auhinnakappi neljanda Eesti karika.

“Kahjuks sain viimases poolfinaalmängus Kehra vastu vigastada ja pole tänaseni päris sajaprotsendiliselt valmis. Raske on kõrvalt vaadata, sest mõtetega oled ju platsil. Serviti on meid esimestes mängudes üle jooksnud oma poolkiirete ja kiirrünnakutega ning saanud lihtsaid väravaid,” analüüsis teises finaalkohtumises kolm väravat visanud Laast.

“Minu puudumisel on Risto Lepp siiski väga hästi tagaliini keskel hakkama saanud. Eks mängujuhid olegi ju tavaliselt kogenud, sest tarkus kuhjub aastatega ja see on mängujuhi jaoks kriitilise tähtsusega. Meil on tiimis küllalt noored pallurid ning neid tuleb suunata ja motiveerida,” lahkas 27-aastane ekskoondislane.

“Selles osas sai Serviti talvel kõva täienduse, kui Anatoli Tšezlov meeskonnaga taasliitus. Sügisel oli põlvalaste vastu lihtsam mängida, tema tulekuga muutus palju. Ehkki võibolla aeglasem kui eelmistel hooaegadel, on Tšezlov väga ohtlik – organiseerib mängu suurepäraselt ja vajadusel karistab ise täpsete visetega,” tunnustas Laast finaalivastase kolleegi.

Anatoli Tšezlov: mängujuht peab omama pidevalt ülevaadet toimuvast
“Tulin tagasi Eestisse mänguaja otsinguil, sest Peterburi Neva ridades jäi seda napiks. HC Tallinn on aastaga kõvasti juurde pannud ja meil pole nendega finaalis lihtne. Esimese kahe mängu põhjal tundub, et meie pikem pink pääseb maksvusele ja ilmselt oleme ka psühholoogiliselt hästi selleks seeriaks valmis,” sõnas jaanuaris Põlvasse naasnud Tšezlov.

Piiterist pärit ja praktiliselt kogu karjääri kohaliku suurklubi Neva eest pallinud mängujuht sai aprilli lõpul 32-aastaseks. Esmakordselt liitus Tšezlov Servitiga hooajal 2016/17 ning aitas viimasel kahel hooajal meeskonna “kuldse duublini”. Tänavu on ta 13 mänguga kirja saanud 40 väravat, ent söödumeistrina kuulub vaieldamatult kohaliku liiga tippude hulka.

“Mängujuhi rollis peab olema pidevalt ülevaade, mis platsil toimub. Tuleb näha vastase nõrku ja tugevaid tsoone, et siis mängu vajalikus suunas ohjata. See omadus tuleb kogemustega ja ehkki tänavu läks mul veidi aega uute partneritega harjumiseks, on finaalid tõestanud, et koostöö näiteks Alfred Timmoga toimib hästi,” hindas mitmekordne Venemaa meistrivõistluste medalist.

“Tulles tagasi finaalivastase juurde, siis Tallinn tundis esimestes mängudes kindlasti puudust, et Uku-Tanel Laast ei saanud täisjõuga kaasa lüüa. Ta on väga sümpaatne mängujuht, kes näeb platsil toimuvat hästi ning üritab alati viia rünnakud loogilise ja eduka lahenduseni,” kiitis Tšezlov pealinlaste liidrit.

Eesti meeste meistriliiga finaalseeria 3. mäng:
kolmapäev, 22. mai kell 19 Põlva Mesikäpa Hallis:
Põlva Serviti – HC Tallinn

handball.ee

https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE