Kehra alistas Tallinna kordusmänguski ja edenes karikasarjas poolfinaali

detsember 20, 2020

Eesti karikavõistlustel meestele selgus viimanegi poolfinalist, kui HC Kehra/Horizon Pulp&Paper oli kodusaalis peetud veerandfinaali kordusmängus üle Tallinnast 27:19 (12:10) ning edenes nelja parema sekka koondtulemusega 57:42. Poolfinaalid peetakse 27. detsembril ning karikavõitja selgub kaks päeva hiljem.

Kehra oli võõrsilt kaasa võtnud 30:23 võidu, aga Tallinn tuli võitlema edasipääsu nimel. Kohtumine algas väga võitluslikult ja tasavägiselt – kumbki meeskond ei saanud 19 minuti jooksul suuremat minimaalsest edust. Kodumeeskonna poolel säras eriti eredalt väravavaht Viktor Nikolajev.

Eelmiselgi hooajal kehralasi esindanud Venemaa puurivaht tõrjus kaks karistusviset ja peatas teisigi pealinlaste väravakatseid. Rünnakul oli Kehra veidi hädas, sest Tallinna peatreener Risto Lepp tegi huvitava käigu, pannes Marek Karu personaalselt katma Dmõtro Jankovskit. Ukrainlane oli avamängus tallinlasi kurvastanud üheksa tabamusega.

Tallinn tõi Marius Aleksejevi asemele väravasuule Armis Priskuse vastu ning noor rahvuskoondislane võttis venelasest kolleegist tõrjumisel eeskuju. Tallinn saigi esimesena kahe väravaga ette, kui Markus Oliver Mädo 20. minutil seisuks 9:7 tegi. See jäi aga külaliste viimaseks väravaks üheksa minuti jooksul.

Kehra tihendas kaitset ja hakkas rünnakulgi õnnestuma, visates viis vastuseta väravat. Poolajavileks juhtis Kehra 12:10. Teise pooltunni algul olid võtmerollis jätkuvalt Nikolajev ja Priskus, aga Tallinn jõudis Andrei Vahnovitši ja Mädo visetest viigini 12:12. Kehra sai rünnakukrambist üle, tegi 6:1 vahespurdi ning Indrek Normak viis meeskonna 18:13 ette.

Edasipääseja saatus oli sellise eduga praktiliselt otsustatud ja meeskonnad tõmbasid jalga gaasipedaalilt veidi tagasi. Kehra võitis korduskohtumise 27:19 ja edenes poolfinaali koondtulemusega 57:42. Vladislav Naumenko viskas võitjate kasuks kuus ning Jankovski ja Artjom Buš viis väravat. Kaotajatel tabas Vahnovitš kuus ja Dmõtro Turtšenko kolm korda.

Poolfinaalis läheb Kehra võõrsil kokku SK Tapa/N.R. Energy’ga. Teine finalist selgitatakse Põlvas, kus karikakaitsja Serviti võõrustab Raasiku/Mistrat. Mõlemad poolfinaalid mängitakse järgmisel pühapäeval, 27. detsembril ja 2020. aasta Eesti karikavõitja selgub kaks päeva hiljem.

hctallinn.ee /  handball.ee

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]