HC Tallinn alustab reedel võõrsil poolfinaalseeriat Kehra vastu

aprill 24, 2019

HC Tallinn läheb Eesti meeste käsipalli meistriliiga poolfinaalis vastamisi HC Kehra/Horizon Pulp&Paperiga. Avamäng peetakse reedel, 26. aprillil kell 19 Kehra spordihoones.

Kolme võiduni peetava seeria teine mäng peetakse HC Tallinna koduväljakul Kalevi spordihallis esmaspäeval, 29. aprillil kell 19:00. Teises poolfinaalpaaris lähevad vastamisi tiitlikaitsja Põlva Serviti ning nende duubelmeeskond Põlva Coop.

Juba enne poolfinaale on selge üks – juurde tuleb üks uus medalivõistkond, sest kui Serviti on 13- ja Kehra 11-kordne Eesti meister, siis HC Tallinn ja Põlva Coop pole seni medaleid võitnud. Mullu kaotas Tallinn pronksiheitluse Viljandi HC-le, Coop langes veerandfinaalis just Tallinna vastu.

Kogenud Kehra versus ambitsioonikas Tallinn
Eeldatavalt põnevam poolfinaal peaks tulema Kehra ja Tallinna lahingust. Põhihooajal lõpetasid kehralased küll seitsmepunktilise eduga teisel tabeliastmel, ent omavahelised mängud olid tasavägised. Kehra sai kodus kaks võitu ja alistas vastased märtsi lõpul ka viimases omavahelises mängus võõrsil 27:26. Tallinn oli ainsal korral Kehrast üle jaanuaris, kui kodus saadi 29:25 võit.

Kehra peatreener Liiva: HC Tallinn on teinud kõva hooaja
“Kolm nädalat pole mänge olnud, ses mõttes on mullusest erinev kogemus, kui pidime esmalt veerandfinaali läbima. Oleme väga tõsiselt valmistunud, käisime Arukülas kohaliku meeskonnaga sõprusmängul, et oma saalist vahelduseks välja saada ning teinud ka korraliku vastaste analüüsi,” kirjeldas Kehra peatreener Kaupo Liiva viimaseid nädalaid. “HC Tallinn on teinud kõva hooaja, võitnud Eesti karikagi ja kindlasti soovivad finaali saada. Aga seda tahame meiegi ja mängijatest on näha, et nad teavad kui tähtsad mängud on tulemas. Meil on ehk tallinlastega võrreldes pisut enam kogemusi, aga kas ja kui suure eelise see annab, pole kindel,” hindas Liiva.

Tallinna peatreener Jüri Lepp: Tundub, et Türgi laager läks täkkesse
“Veerandfinaalmängud tulid üllatavaltki lihtsalt, võibolla oli Tapa pika hooaja lõpus väsinud või siis olime meie nii head. Eks tapalaste varasemad head esitused sundisid meid ka kokku võtma, aga poolfinaalid annavad hetkeseisust muidugi parema pildi,” sõnas Jüri Lepp, kelle juhendatav HC Tallinn alistas veerandfinaalis SK Tapa 39:16 ja 38:15. “Hetkel tundub, et Türgi-laager läks täkkesse ja oleme heas hoos. Vastas on hästi kokkumänginud Kehra, kelle vastu viimastes mängudes lasime kohtumise lõpud käest ja kaotasime. Peame tööd tegema, et nende 5-1 kaitset murda, mis kõvasti peavalu valmistas,” vihjas Lepp.

Kelk veel mängida ei saa, Risto Lepp on rivis
HC Tallinna koosseisus ei saa ilmselt Kehra mängudeks veel terveks põhikoosseisu kaitse- ja joonemängija Rainer Kelk. Kelk on küll paranenud jaanuarikuus Balti liiga mängus saadud põlvesidemete venitusest, kuid põlv veel täielikult korras ei ole ning klubi riske võtma ei hakka. Mängujuht Risto Lepp on Kehra mängudes taas jälle rivis, peale comeback mängu on Lepp osalenud veel vaid viimases veerandfinaalseerias SK Tapa vastu.

Eesti Meistriliiga poolfinaalmängude (kolme võiduni) ajakava:
26.04.2019 19:00 Kehra Spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp&Paper vs HC Tallinn
29.04.2019 19:00 Kalevi Spordihall HC Tallinn vs HC Kehra/Horizon Pulp&Paper
02.05.2019 19:00 Kehra Spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp&Paper vs HC Tallinn

ja vajadusel:
05.05.2019 19:00 Kalevi Spordihall HC Tallinn vs HC Kehra/Horizon Pulp&Paper
08.05.2019 19:00 Kehra Spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp&Paper vs HC Tallinn

hctallinn.ee/handball.ee

https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE