HC TALLINN JÕUDIS SUHTELISELT HÕLPSASTI POOLFINAALI

aprill 19, 2019

Eesti meistrivõistluste meeste meistriliigas selgusid reedel kõik poolfinalistid. Viimasena rajas tee sinna HC Tallinn, alistades teistkordselt SK Tapa 38:15 (19:7). Pealinlased lähevad poolfinaalis vastamisi HC Kehra/Horizon Pulp&Paperiga, teises paaris kohtuvad Põlva meeskonnad Serviti ja Coop.

Statistika (handball.ee)

Kohtumine Tapal algas palju tasavägisemalt kui avamäng Raasikul – kuuendaks minutiks oli tablool 3:3 viik. Uku-Tanel Laast ja Markus Viitkar viisid Tallinna 5:3 ette, kuid Robert Hiiemaa vähendas kiirelt vahe minimaalseks. Lisaks tõrjus Mikola Naum võõrustajate väravasuul juba teise karistusviske, peatades pärast Viitkari üritust Sergei Glinkagi oma.

Ent siis jäid tapalased uskumatuna tunduvalt 16 minutiks väravata, kusjuures suurepäraselt tõrjus pealinlaste puurivaht Armis Priskus. Selle ajaga tabasid Tallinna pallurid tosin korda ja 27. minutil tuli Laastu viskest 17:4. Puhkepausiks oli seis 19:7, kusjuures käe olid valgeks saanud juba kümme Jüri Lepa hoolealust.

Ei alanud teine pootundki kodumeeskonna jaoks paremini, sest esimese viie minutiga sai tabamuse kirja küll Vahur Oolup, ent Tallinna poolel skoorisid Rauno Aus kahel puhul ning Viitkar ja Glinka korra. Vahe kasvas juba 16 väravale, 27:11, enne kui Marten Saar ja Oolup seda vähendasid ning Tallinn kahemehelisse vähemusse jäi.

Tänavuse Eesti karikavõitja agressiivne kaitse tõi küll kokku kuus kaheminutilist karistust, aga lõpuminutitel edu vaid kasvas. Tallinn sai 38:15 võidu ja edenes nelja parema hulka. Laast viskas kuus, Glinka ja Aus viis väravat, hooaja lõpetanud Tapa poolel tabasid Saar, Oolup ja Ivary Volkov kolm korda.

Meistriliiga jätkub nüüd poolfinaalidega, kus mängitakse kolme võiduni. Tiitlikaitsja Põlva Serviti kohtub Põlva Coopiga ning HC Kehra/Horizon Pulp&Paper läheb nagu mullugi vastamisi HC Tallinnaga. Mängud algavad järgmisel reedel, 26. aprillil.

Meistriliiga poolfinaalide avakohtumised:

26.04.  19:00  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – HC Tallinn

27.04.  19:00  Põlva Serviti – Põlva Coop

hctallinn.ee/handball.ee

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]