HC Tallinna noortetreenerid osalesid seminaril “Intelligentne käsipallur”

august 28, 2018

HC Tallinna noortetreenerid osalesid pühapäeval, 26. augustil klubi korraldatud koolitusel “Intelligentne käsipallur”. Kuidas kasvatada intelligentset käsipallurit, kes teeb võimalikult kiireid ja õigeid otsuseid ka palliplatsil?

Peetri kooli seminariruumis ja spordisaalis kella 11-st kuni 17-ni toimunud koolituse viis läbi Risto Lepp.

HOOAJAEELNE TRADITSIOON
“Enne iga hooaja algust võtame traditsiooniliselt kõik noortetreenerid kokku, käime üle klubi põhitoed ja anname uusi mõtteid juurde. Kõigile HC Tallinnaga kokku puutunud inimestele on ilmselt selgeks saanud, et meie filosoofia üheks nurgakiviks on aidata ka platsiväliselt kaasa, et lastest kasvaksid vaimselt ja füüsiliselt tugevad isiksused. Meie alustaladeks on meie väärtused – positiivsus, sõbralikkus, julgus, ausus ja viisakus”, lausus klubi asutaja ja tegevjuht Risto Lepp.

OTSUSTE TEGEMINE PALLIPLATSIL – TOHUTULT POTENSIAALI IGAS PALLIMÄNGUALAS!
“Sel seminaril süvenesime rohkem treeningfilosoofiasse palliplatsil, et kuidas saab arendada laste mängutarkust käsipalliplatsil, et nad teeksid järjest kiiremini paremaid otsuseid mängus nii kaitses kui rünnakul. Eesti käsipallikultuur on teel ülespoole ning ka mängijatel on võimalik järjest rohkem neti TV vahendusel maailma tippmänge näha ning neilt õppida. Samal põhjusel lõime ka meeste, et Tallinnas oleks võimalik lastel saalis korralikult tasemel linna esindusmeeskonnale kaasa elada. Füüsiliselt on maailma tippklubide ja liigade mängijad enam-vähem samal tasemel, kuid enesekindluses, mängulugemise ning otsuste tegemise oskuses on nii palju potensiaali ka praegustel tippmängijatel. Seda igas pallimängus. Käsipallis on näiteks Saksamaa Bundesligas neljal hooajal liiga parimaks valitud mängujuht Andy Schmid otsuste tegemisel rünnakul kõikidest teistest maailma käsipalluritest nii palju üle, mis näitab kui suur on potensiaal arendada läbi soosiva keskkonna nii treeningul kui mängus mängijaid”, lisas Lepp

KUIDAS ON JALGPALLUR CRUYFF, HOKIMÄNGIJA GRETZKY JA KORVPALLUR NASH HC TALLINNAT MÕJUTANUD?
“Mu enda iidolid teistest spordialadest on läbi aegade olnud sportlased, kes loevad mängu ja näevad ühe käigu alati ette. Sellised mängijad on olnud näiteks jalgpallis Johan Cruyff, jäähokis Wayne Gretzky ja korvpallis Steve Nash, kes kõik kunagi ei löönud verest välja ka tähtsates mängudes ning mängisid alati peaga üle ka kõige tugevama füüsisega kaitsemängijad. Kõige lahedam on veel asjaolu, et nad kõik nautisid alati mängu”, lausus Lepp, kes HC Tallinna eeskujudeks on seadnud FC Barcelona ja Amsterdami Ajaxi jalgpalliakadeemiad.

HC Tallinna noorte gruppide treeningud käivad alates augusti keskpaigast, uute alustavate 1.-3. klassi poiste ja tüdrukute gruppide tegevus algab alates 3. septembrist. Registreerimine uutesse gruppide on juba alanud.

hctallinn.ee

https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE