Endine HC Tallinn treener ja mängija Kerli Jõks siirdus välisliigasse

august 29, 2018

Eesti naiskäsipalluritepere välismaal sai täiendust kui seni HC Tallinna ridadesse kuulunud Kerli Jõks liitus Belgia kõrgliigaklubiga Antwerpeni DHW United. 27-aastane Eesti koondislane on paranemas raskest põlvevigastusest ja hooaja esimestes mängudes Belgia kolmekordse meistri ridades veel kaasa teha ei saa.

“Mul oli võimalus DHW Unitediga leping sõlmida juba mullu suvel kui Belgiasse tööle siirdusin, kuid viimistledes viimaseid detaile, vigastasin tõsiselt põlve ja paar kuud hiljem käisin operatsioonil,” selgitas Jõks. “Nii kulges hooaeg mängimise asemel hoopis taastudes, ent olin siiski naiskonna juures aeg-ajalt abiks treenerina.”

Jõks alustas käsipalluriteed 9-aastaselt treener Gea Sootamme käe all Tallinna SK Reval-Spordis ning on Eesti meistrivõistlustelt Reval-Spordi ja TÜ/Põlva Spordikooli võistkondades võitnud kaks hõbedat ja kaks pronksi. Vahepeal käsipallist pausi pidades jõudis Jõks mängida Tartu JK Tammeka ridades jalgpalli, tehes kaasa Eesti meistriliigaski.

Pärast Tartu Ülikooli lõpetamist haris Jõks end mitmetel rahvusvahelistel kursustel ning sai Euroopa Käsipalliliidu (EHF) rannakäsipallitreeneri tunnistuse. “Asusin tööle HC Tallinnasse ja seal tuli ka mängimiseisu tagasi. Kui naiskond 2015. aastal loodi, siis liitusin nendega ja mängisin kaks aastat meistriliigas,” kirjeldas peamiselt vasaksisemise ja mängujuhina tegutsev Jõks.

“Belgiasse kolides mängisin ühel rannakäsipalliturniiril kaasa Leuveni Tigersi tiimis ja siis tekkis kontakt Antwerpeni kõrgliigaklubiga. Hetkel teengi siis tihedat koostööd võistkonna kinesioterapeudiga ning loodan paari nädala pärast rivis olla. DHW Unitedi naiskond on väga noor, aga rahvusvaheline – siin on lisaks belglannadele pallureid Hollandist, Portugalist ja Leedust,” lisas Reval-Spordi kasvandik.

DHW United asutati 2004. aastal, kuid tõusis kiirelt kohalikku naiste käsipalli eliiti. Antwerpeni klubi tuli Belgia meistriks aastatel 2005, 2011 ja 2013 ning on võitnud kolmel hooajal veel hõbeda ja 2006. aastal Belgia karika. Mullu jäädi HB Sint-Truideni võiduga lõppenud meistrivõistlustel medalita.

Jõksist saab Alina Molkova kõrval teine Eesti naiskäsipallur, kes alanud hooajal mõnes Euroopa kõrgliigas kaasa lööb. Teatavasti siirdus Molkova kevadel Reykjaviki Vikingurist kohaliku tippklubi Valur ridadesse ning alustab suurte sihtidega nii Islandi liigas kui eurosarjas.

handball.ee

https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE