HC Tallinn võitles, kuid jäi 26:28 võõrsil valitsevale meistrile Servitile alla

jaanuar 24, 2019

Meeste meistriliigas sai tiitlikaitsja Põlva Serviti sel hooajal esmakordselt jagu HC Tallinnast ja tõusis 28:26 (12:13) võiduga tabelis tänasest vastasest mööda. Servitil on teisena 17, Tallinnal kolmandana 16 punkti, juhib HC Kehra/Horizon Pulp&Paper 19 silmaga.

Põlvas algas tähtis kohtumine võõrustajate domineerimisel. Minski SKA vastu pühapäeval suurepärase partii esitanud ja teisipäeval 24. sünnipäeva tähistanud Henri Hiiend avas skoori, Alfred Timmo lisas kohe teise värava. 13. minutiks juhtis Serviti 6:3 ning kolm minutit hiljem juba 9:5.

Servitist nii esimeses liigamängus kui karikafinaalis üle olnud Tallinn tegi avapoolajale tugeva lõpu ning 22. minutil tõi Uku-Tanel Laast tabloole viiginumbrid 10:10. Peagi viis Markus Viitkari täpne karistusvise pealinlased juhtima ning vahejale mindi Tallinna 13:12 eduseisul.

Teisel poolajal tuli väravaid esialgu visalt ja alles 34. minutil viigistas Hendrik Varul seisu. Timmo viis Serviti uuesti juhtima ja kuna Tallinn suutis 13 minutiga visata vaid ühe värava, siis said põlvalased 43. minutil pärast Varuli tabamust juba 18:14 ette. Külalistel haaras liidrirolli Laast ning tema ja Viitkari väravatest vähendati vahe minimaalseks.

Seisul 19:18 kasutas Serviti peatreener Kalmer Musting minutilist mõttepausi, pärast mida tabas kahel korral Martin Grištsuk ja korra Hiiend ning vahe oli jälle kolm väravat – 22:19. Viitkari, Robin Obergi ja Enrico Antoni tulemusliku tegutsemisega saabus 53. minutil 23:23 viik ning minut hiljem oli seis 24:24.

Nüüd tabasid Serviti poolel järjest Hiiend ja Varul ning Tallinn vastaseid enam kätte ei saanud. Põlva võttis tähtsa võidu tulemusega 28:26. Hiiendi arvele jäi kuus tabamust, Varul, Grištsuk ja Timmo viskasid neli väravat. Tallinnal lasus skoorimine kolme mehe õlgadel, sest Viitkar tabas üheksa, Laast seitse ja Oberg viis korda.

hctallinn.ee

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]