HC Tallinn viigistas poolfinaalseeria HC Kehra vastu

aprill 29, 2019

Meeste meistriliiga poolfinaalid jätkusid HC Tallinna ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi teise vastasseisuga. Avakohtumise võitsid kehralased 25:23, nüüd viigistas Tallinn seeria, olles Kalevi spordihallis 34:26 (17:11) paremad.

Statistika (handball.ee)

Kohtumine algas täpselt nagu kolm päeva tagasi ehk väga tasavägiselt. Erinevus oli, et mängukvaliteet oli oluliselt kõrgem ja pallikaotusi tehti vähem. Dmõtro Jankovski kahe värava vahele mahtus Robin Obergi tabamus ning kolmandal minutil juhtis Kehra 2:1.

Peagi viisid Sergei Glinka ja Oberg kodumeeskonna 3:2 ette ja Glinka tegi veel vähemuses 5:3. Tallinn seisis suurepäraselt kaitses ja sundis vastaseid rasketelt positsioonidelt visetele. Muljetavaldavat tööd tegi väravasuul Armis Priskus, kes peatas ridamisi kehralaste üritusi, teiste seas ka Uvis Strazdinši karistusviske.

Kehrat tabas kümnendal minutil valus kaotus, kui vigastada sai Eesti koondise vasakäär Kaspar Lees. Obergi viskest tuli 6:3 ja Kehra seitsmeminutilise “kuivaloleku” lõppedes tegi Uku-Tanel Laast 15. minutil 7:4. Siis vastas aga Jankovski kahe tabamusega ja Andrei Vahnovitš viigistas mänguseisu.

Uuesti hakkas Tallinn eest libisema ja nüüd veelgi võimsamalt. Pidurdamatus hoos olid Oberg ja Glinka, kes viskasid avapoolajal kahe peale 11 väravat ehk sama palju kui vastased kokku. Glinka kiirrünnaku järel mindi vaheajale seisul 17:11 ning enne vilet jõudis Priskus teha veel topeltõrje ja Vahnovitš eksida karistusviskel.

Rauno Aus kasvatas teise pooltunni algul edu, ent Janar Mägi ja Sergio-Silver Kreegimaa viisid vahe viiele väravale, 18:13. Siis tegi Tallinn aga 5:0 vahespurdi ja juhtis 40. minutiks juba 23:13. Kaitse ununes pikemaks perioodiks mõlemal meeskonnal ja väravaid tuli kiires tempos.

Kehra nii lihtsalt ei alistunud, hästi hakkas pommitama Mägi ja äärelt leiti osavalt Strazdinšit. 52. minutil jõudsid külalised pärast lätlase tabamust seisuni 29:23, ent lähemale mitte. Mõlemad peatreenerid andsid mänguaega noorematele palluritele ja oli selge, et kolme kohtumisega see seeria ei lõpe.

HC Tallinn sai kindla 34:26 võidu ja poolfinaalseeria on 1:1 viigis. Oberg viskas võitjate kasuks kaheksa, Glinka seitse, Viitkar viis ja Laast neli väravat. Kehra poolel tabas Jankovski kuus, Mägi viis ning Strazdinš ja Kreegimaa kolm korda. Seeria jätkub neljapäeval kell 19 algava kohtumisega Kehras.

hctallinn.ee / handball.ee

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]