HC Tallinn asus poolfinaalseeriat juhtima (ERR SPORT VIDEOKLIPP)

mai 3, 2019

Neljapäeval peeti meeste meistriliiga esimeses poolfinaalpaaris kolmas kohtumine. HC Tallinn alistas võõrsil 20:16 (11:8) HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi ning läks seeriat juhtima mängudega 2:1. Pühapäeval on pealinlastel koduses Kalevi spordihallis võimalus seeriale punkt panna ja jõuda esmakordselt Eesti meistrivõistluste finaali.

ERR Sport videoklipp – (VAJUTA PEALE)
Statistika (handball.ee)

11-kordne Eesti meister Kehra oli eelmise kohtumise algul vigastada saanud Kaspar Leesi mängukorda putitanud, ent tagasilöök oli saatusel ka neljapäeval olemas. Viiendal minutil sai põlvetrauma Janar Mägi, kes naasis küll veidi hiljem korraks platsile, viskas väravagi, ent pidi siis longates lahkuma.

Tallinn alustas mängu eriti agressiivse kaitsega, realiseeris hästi kiirrünnakuid ja sai ette 3:1. Sergei Glinka kaks järjestikust tabamust suurendasid 13. minutil edu 5:2 peale. Kehra hakkas kasutama 5-1 kaitset, kuid peamine probleem oli rünnakul. Kuidagi ei suudetud vastaste kaitset lahti muukida, lisaks sooritas häid tõrjeid väravasuul Armis Priskus.

Väravaid tuli mõlemalt poolt visalt, sest Kehragi tihendas kaitset. Siiski kasvatas Uku-Tanel Laast 21. minutil Tallinna edu neljaväravaliseks, 8:4. Lees ja Dmõtro Jankovski täpsed visked poolitasid vahe, aga Laast vastas kahe väravaga ja Tallinn juhtis 10:6. Siis ei saanud kumbki tiim nelja minuti jooksul palli vastase väravasse ja puhkama mindi külaliste 11:8 eduseisul.

Teine pooltund kodumeeskonnale just hästi ei alanud. Andrei Vahnovitš sai kaheminutilise karistuse, selle aja jooksul tabasid Robin Oberg ja Glinka ning Rauno Ausi kolmas kiirrünnakuvärav viis Tallinna edu juba 14:8-le. Teisest poolajast oli kulunud üle viie minuti, kui Kehra sai läbi Uvis Strazdinši esimese värava.

Kaitse oli jätkuvalt mängu võti mõlemal platsipoolel. Tallinna rünnakut suurepäraselt juhtinud Laast tegi oma endise koduklubi vastu 45. minutil seisuks 16:11. Kehrat üritas tabamustega mängus hoida Jankovski ja tema viskest tühja väravasse vähenes vahe 50. minutil korraks kolmele väravale, kui ukrainlane 18:15 tegi.

Järgmise kaheksa minutiga viskasid kaks meeskonda kokku ühe (!) värava. Seda tegi külaliste poolt Glinka ning viimasel minutil vahetatud tabamused enam tulemust ei mõjutanud. Tallinn sai 20:16 võidu ning kolme võiduni peetavat seeriat juhib valitsev Eesti karikavõitja nüüd mängudega 2:1.

Kehra polnud kogu hooaja jooksul ühegi sarja üheski kohtumises nii vähe väravaid visanud. Individuaalselt jäi Jankovski arvele viis ja David Mamporiale neli tabamust. Võitjate poolel viskas Glinka kuus, Laast neli, Oberg ja Aus kolm väravat.

hctallinn.ee / handball.ee / sport.err.ee

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]