HC Tallinn tõusis Kehra alistamisega teisele kohale

veebruar 11, 2021

Meeste meistriliigas peeti kaks kohtumist. Keskses mängus alistas Tallinn võõrsil HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi 29:27 (12:12) ning tõusis liigatabelis alistatust mööda teiseks. SK Tapa/N.R. Energy revanšeeris kuu aega tagasi saadud kaotuse ja oli kindlalt üle Raasiku/Mistrast tulemusega 36:20 (17:7).

Neli nädalat tagasi pakkusid Tallinn ja Kehra pealinnas võitlusliku 26:26 viigimängu ning sarnast võitlust oli oodata Kehraski. Kodumeeskond oli esimestel rünnakutel raskustes viskele saamisega, kuid pööras siis 0:1 kaotusseisu 4:1 eduks. Tallinna peatreener Risto Lepp reageeris ja hakkas rünnakul väravavahti seitsmenda väljakumängijaga asendama, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Korduvalt vähendati vahe minimaalseks, aga Kehra rebis ikka ja jälle lahti ning juhtis 9:6 ja 10:7. Kaspar Lees võttis mänguohjad enda kätte, tegi mitu head läbimurret ja jagas kaaslastele täpseid sööte. 26. minutil viskas Lees 10:10 viigivärava ja hetk hiljem viis Dmõtro Turtšenko külalised juhtima.

Indrek Normak saatis palli kahel korral tallinlaste tühja väravasse, aga Risto Kiil tabas joonelt vaheajaseisuks 12:12. Teiseks pooltunniks kärpisid mõlemad tiimid avapoolajal muret valmistanud tehnilise praagi hulka ning alustasid hea tabavusprotsendiga. Kord oli üks meeskond peal, siis teine ja 41. minutil oli tablool 18:18 viik.

Järgnenud üheksa minutiga lisas Kehra vaid ühe värava, ent Tallinn tabas kuus korda ja sai 24:19 ette. Hästi tõrjus Aleksejev ning 7-6 rünnakuversioon kandis vilja. Sama taktika, mis Tallinna juhtima aitas, lubas siis aga kehralastel vahe kinni nõeluda – Normak lennutas kaks ja Sigmar Seermann ühe palli tühja väravasse.

Vahe vähenes minimaalseks ja kuigi viskevastutuse võtnud Markus Oliver Mädo pommitas kahel korral Tallinna kahega ette, tuli Dmõtro Jankovski viskest 56. minutil 26:26 viik. Turtšenko täpne karistusvise ja veel üks Mädo tabamus kallutasid kohtumise siiski pealinlaste kasuks, kirjutab handball.ee.

Lõppseisuks kujunesid Tallinna võidunumbrid 29:27 ning 2021. aastal jätkuvalt kaotuseta meeskond tõusis Kehraga võrdsete punktide juures liigatabelis teiseks. Lisaks on Tallinnal mäng varuks. Lees viskas võitjate kasuks kaheksa, Turtšenko seitse ja Mädo kuus väravat. Kaotajate poolel tabas Normak kümme, Jankovski viis ja David Mamporia neli korda.

Kolmapäevaõhtu teine kohtumine toimus Arukülas. Kuu aega tagasi SK Tapa/N.R. Energy’t üllatanud Raasiku/Mistra alustas hästi ning juhtis 3:2. Siis pani tapalaste väravavaht Mikola Naum oma puuri korralikult lukku, tehes mitmeid hiilgetõrjeid. Üheksa minutiga spurtis Tapa juhtima 8:3.

Raasikulased said uuesti mängujoonisest kinni, aga vahe ei vähenenud. Patrick Padjuse kahe järjestikuse tabamuse järel oli 26. minutil seis 11:6, kui Tapa viskas kuus vastuseta väravat järjest ning sai poolajaedu 17:7. Juba esimesel pooltunnil heas hoos olnud Rail Ageni ja Vahur Oolup jätkasid skoorimist ka pärast puhkepausi.

Raasiku ei saanud sel korral Tapale ohtlikuks ning vahe vaid kasvas. Lõpuvile kõlades sai Tapa 36:20 võidu. Ageni arvele jäi kümme ja Oolupile kuus väravat, kodumeeskonna kasuks tabas Marko Slastinovski kaheksa ja Raigo Pennula neli korda.

Järgmised mängud Eesti meistriliigas:

17.02.  19:00  Viljandi HC – Raasiku/Mistra

18.02.  19:00  Tallinn – Põlva Serviti

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]