HC Tallinn sai eurosarjas vastaseks Soome rekordmeistri

september 1, 2020

Täna loositi Euroopa Käsipalliliidu (EHF) peakorteris Viinis paaridesse uue eurosarja teise eelringi paarid. EHF European Cup nime kandval tugevuselt kolmandas eurosarjas sai Põlva Serviti vastaseks Norra klubi Kolstad Håndballi ja HC Tallinn kohtub põhjanaabrite karikavõitja Karjaa BK-46-ga.

Uuest klubivõistluste süsteemist teavitas EHF juba mullu. Reformi käigus asendati alates hooajast 2020/21 senine tugevuselt teine sari EHF Cup Euroopa käsipalliliigaga (EHF European League) ning Challenge Cup omakorda EHF European Cupi-nimelise võistlusega, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Tänavusel loosimisel oli COVID-19 kriisi tõttu meeskonnad jagatud geograafilistesse tsoonidesse, et vähendada võimalikke reisimuresid. Erinevatesse tugevusgruppidesse paigutatud Servitil ja Tallinnal oli võimalus ka omavahel vastamisi minna, ent nii siiski ei läinud.

HC Tallinn osaleb eurosarjas kolmandat hooaega ja arvestades, et tänavu tehakse esmakordselt kaasa ka Soome meistrivõistlustel, sai huvitava vastase just põhjanaabrite juurest. Soome rekordmeister 20 tiitliga ning näiteks Eesti ekskoondislaste Mario Karuse ja Janis Selge endine koduklubi Karjaa BK-46 naaseb eurosarja 14-aastase pausi järel.

“Tugevusgruppide koosseise arvestades saime ilmselt parima võimaliku vastase. Loomulikult ei kavatse me soomlasi alahinnata, aga kindlasti mängitav ja võidetav meeskond. Kuna mängud on novembris, on aega valmistuda. Nädalavahetusel pidasime alles esimesed kontrollmängud,” sõnas Tallinna peatreener Risto Lepp handball.ee lehele.

“BK-46 on suurte traditsioonide ja võimsa noortetööga klubi, kes viimastel aastatel jälle selgelt tõusuteel. Ehkki viimasest Soome meistrikullast on neil 15 aastat möödas, võideti mullu karikavõistlused,” teadis Lepp.

Algselt pidid European Cupi mängud algama oktoobris, ent nädalapäevad tagasi teatas EHF, et COVID-19 pandeemia tõttu jätkuvate reisi- ja muude probleemidega lükati uue sarja algus novembrisse. Tänase seisuga peetakse teise eelringi kohtumised 14.-15. ning 21.-22. novembril. Serviti alustab kodus ja Tallinn võõrsil.

Kolmas eelring mängitakse detsembri keskel, seal liitub teisest ringist edasi saanud 19 meeskonnaga 13 kõrgemat paigutust omanud klubi. Nende hulka kuulub ka Martin Grištšuki tööandja Praha HC Dukla.

Kogu uudis Eesti Käsipalliliidu lehel

https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE