HC Tallinn näitas Balti liigas head mängu nii Ukraina kui Valgevene tippklubide vastu

detsember 12, 2017

Debütant HC Tallinn võõrustas nädalavahetusel Kehra spordihoones Balti liiga kolmekordset võitjat Minski SKA-d ja Ukraina hõbedat ZTR Zaporožjet.

Kuigi valgevenelased jätsid koguni kaheksa põhitegijat koju, on igas koosseisus tegu väga tugeva klubiga, kust pidevalt kasvab Valgevene noortekoondislasi ja kes värskelt edenes EHF Cupi alagrupiturniirile.

Jüri Lepa hoolelaused andsid külalistele korraliku lahingu. Tallinn läks 4:2 ette, lasi siis küll visata viis vastuseta väravat, ent võitles uuesti välja viigiseisud 9:9 ja 11:11 ning sai mõni minut enne poolajavilet Rauno Ausi viskest ka 13:12 ette. Avapooltunni võitis siiski SKA 14:13.

Teise poolaja esimesed viis minutit kuulusid aga Minski klubile 6:0! Mängupilt küll võrdsustus, kuid vastaste pikema pingi ning võimsate ja mitmekülgsete mängijate paremus pääses maksvusele ja SKA sai 33:27 võidu. Marko Slastinovski viskas Tallinna kasuks kuus, Markus Viitkar viis ja Veiko Luik neli väravat. Vastastest jäi üleplatsimehe Nikolai Aljohhini arvele üheksa tabamust.

Statistika

Debütant Tallinn näitas mulluse finalisti vastu hambaid

Laupäeval tublisti SKA-le vastu hakanud HC Tallinn ei tundnud päev hiljem mingit aukartust tugeva Ukraina klubi Zaporožje ZTR-i vastu, omades lõpuminutiteni isegi võiduvõimalusi. Balti liiga debütant mängis terve kohtumise mulluse hõbedameeskonnaga kui võrdne võrdsega, kaotas poolaja 11:12 ning viis minutit enne lõpuvilet juhtis 21:20.

“Saime siis veidi rumala karistuse, aga viigivõimalust omasime ikka – 40 sekundit enne lõppu olime ühega taga ja omasime palli, ent ei lahendanud kõige paremini,” kirjeldas Tallinna peatreener Jüri Lepp 21:23 kaotuse lõpuhetki. “Eks ZTR pani lõpus kogemused maksma, meil andis märku kahe raske mängu väsimus ja lühike pink.”

Hoolimata kahest kaotusest, leidis Lepp nädalavahetusest palju positiivset. “Peab ikka rahul olema, noorele meeskonnale annavad sellised head partiid tugevate vastastega suure portsu enesekindlust. Kõik võitlesid, ette heita pole kellelegi midagi. Siit on hea edasi minna,” arvas Lepp.

Teist päeva järjest oli pealinlaste resultatiivseim Marko Slastinovski, täna seitsme väravaga. Veiko Luik ja Enrico Anton tabasid kolm korda. Ukrainlaste täpseim oli Aleksei Gantšev viie väravaga. B-alagrupis on Servitil 9, ZTR-il 8, SKA-l 7, Tallinnal, Riia Celtnieksil ja Kaunase Granitas-Karysil 2 punkti.

Statistika

handball.ee/hctallinn.ee

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]