HC TALLINN LÕPETAS VAHETURNIIRI VÕIDUKALT

aprill 4, 2019

Meeste meistriliiga vaheturniiride viimane voor algas tugevama neliku kohtumisega, mis tabeliseisu ei muutnud. HC Tallinn oli Raasikul kindlalt 32:18 (12:8) üle Põlva Coopist. Kolmandana lõpetanud pealinlaste veerandfinaalivastane selgub neljapäeval pärast SK Tapa – Aruküla/Audentes kohtumist, Coop läheb play-off’is kokku Viljandi HC-ga.

Statisika (handball.ee)

Senised kolm omavahelist mängu tänavu võitnud HC Tallinn oli üle pika aja kokku saanud pea täiskoosseisu, puudus vaid endiselt vigastusest taastuv joonemängija Rainer Kelk. Ent hakkama tuli saada peatreener Jüri Lepata, kes juhendas samal ajal Tartus olulises esiliigamängus reservmeeskond HC Tallast.

Kohtumine Raasiku uues spordihoones algas vägagi tasavägiselt, esimese kümne minutiga oli seis 3:3, kusjuures pealinlaste poolel tegi ainsana skoori Uku-Tanel Laast. Siis viisid Sander Nemvalts ja Tõnis Kase aga Coopi kahega ette, ent kiirelt vastasid Laast ja Marek Karu.

Kase tabamusest tuli 16. minutil veel 7:7, aga siis hakkas Tallinn eest libisema. Sergei Glinka viskas kaks väravat, Kase vastas ja kui vahepeal olid mõlemad meeskonnad neli minutit “kuival”, lõpetasid Glinka ja Markus Viitkari täpsed visked võõrustajate 5:1 vahespurdi ning samas ka poolaja seisul 12:8.

Riietusruumist väljudes jätkus kohtumine Tallinna kontrolli all. Risto Kiil, Rauno Aus, Laast ja Viitkar kasvatasid edunumbrid juba 16:8 peale, enne kui kuus minutit pärast poolaja algust sai ka Coop värava. Armu aga ei antud – Viitkar ja kaks korda Glinka – ning vahe oli 40. minutiks kümneväravaline, 19:9.

Tallinna edu jätkas kasvamist, ehkki enam mitte nii tormiliselt ning lõpuvile kõlades olid valitseva Eesti karikavõitja võidunumbrid 32:18. Laast tabas üheksa, Viitkar kuus ja Glinka viis korda. Viitkar jõudis samas neljanda pallurina tänavu saja liigaväravani. Coopi poolel jäi Kase arvele kaheksa tabamust, Tõnu Jõks lisas kolm.

hctallinn.ee/handball.ee

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]