Tänavapoiss, kellest sai ühe linna legend: Soome käsipalli paha poiss tuleb Eestisse

oktoober 3, 2020

Teemu Tamminen, Riihimäe Cocksi käsipallur, on 11-kordne Soome meister, põhjanaabrite sarja läbiaegade teiseks enim väravaid visanud mees ning üks nahaalsemaid ja enesekindlamaid mängijaid, keda meie piirkonna käsipall kunagi näinud on. Kuid see ei pidanud alati nii minema. Jäädes 13-aastaselt ilma oma isast, pööras noormehe elu palju kehvema lehekülje ning ei jäänud palju puudu, et mees oleks lõpetanud trellide taga.

“Mind on kutsutud platsil vangiks, jõhkardiks, pahaks poisiks ja paljude teiste nimedega, kuid need inimesed ei tea minu lugu,” ütles teismelisena isata jäänud ning palju üle elanud Tamminen Yle Areena intervjuus. “Kuid ma usun, et Soomes ei ole ühtegi võistkonda, kes mind oma koosseisu ei tahaks.”

“Kuskil teismeeas ärkasin hirmsas pohmakas koridoris lamamas, võtmed kadunud ning sel hetkel tõid mu esimene treener “Pilkku” ning mu ema mind järeldusele, et nii enam edasi minna ei saa,” tänab Teemu oma tolleaegset juhendajat Markku Tuomit, kes mehe teismelisena põhimõtteliselt tänavalt tagasi käsipalli juurde tõi, ning oma ema. “Nüüdseks on aastaid mu elu käinud juba täisprofessionaalses rütmis, mille juurde käib eeskujulik käitumine, korralik toitumine ning teenitud puhkus.”

“Cocksis on alati kõik asjad korras olnud ning olen olnud klubi uue tõusu algusest nendega,” vastas 33-aastane Tamminen, kelle 70 protsenti tätoveeritud kehast katavad osa ka Riihimäe linna tähtsamad objektid, miks ta on vaatamata paljudele välismaa pakkumistele jäänud Soome liigasse. “Ma olen olnud suur osa võistkonna moodustamisel ning mu süda tuksub alati punakollases (Riihimäe Cocksi särgi värvid – toim.) rütmis. Oma kehale joonistatud piltidega näitan kõigile, kes on selle linna šeriff (naerab – toim.)”

“Minu suur iidol, mentor ning eeskuju on Eesti läbiaegade parim mängija Kristo Järve, kes võiks siiani soovi korral käsipalli mängida,” vastas Tamminen Tallinna lehel küsimusele, kes paljudest eestlastest, kes Cocksis mänginud on, talle suurima mulje jätnud on. “Kristo allkirigi on mulle käe peale tätoveeritud.”

“Tallinna osalemine Soome meistriliigas on tõeliselt hea otsus. See lisab sarjale vürtsi ning annab võimaluse lisada värsket verd, uusi oskusi ning teistsuguseid kogemusi,” kiitis seitse järjestikust Soome liiga tiitlit võitnud Cocksi liider Eesti pealinlaste liitumist ning rääkis oma aastate tagusest naljatlemisest Tallinna treeneri, Risto Lepaga. “Hetkel on mul Cocksiga 1+3-aastane leping, mille kavatsen kindlasti lõpuni mängida, kuid pärast seda ei tea kunagi. Tallinn ja Tamminen, kes teab, ära kunagi ütle ei iial (naerab – toim.)”

“Teemu on väljakul enesekindlalt ülbe mängija, kes ei karda kedagi. Ta testib platsil psühholoogiliselt nii vastasmeeskonda kui kohtunikke. Kihvt on vaadata, et ta alati naudib mängu ning lausa jumaldab vastaste väravavahte alandada igasuguste vintvisete ja kavalustega. Olen aastate jooksul mitmeid Cocki ja Soome koondise kohtumisi lausa tema pärast vaadanud, kuna see mees võib mängu minutitega pöördeid tuua,” lisas Tallinna peatreener Risto Lepp. “Soovitan kõikidel noorkäsipalluritel ja spordihuvilistel teda oma silmaga vaatama tulla, et õppida nii tema viskearsenalist kui võitjamentaliteedist.”

Tammineni ja Riihimäe Cocksi saab Eesti pinnal näha juba pühapäeval, kui Soome käsipalli viimaste aastate valitseja läheb Sõle Spordikeskuses kell 14.00 vastamisi Tallinnaga.

https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE