Teisipäeval alistasime kindlalt Raasiku/Mistra

aprill 7, 2021

Meeste meistriliigas toimus teisipäeva õhtul üks kohtumine. Kodusaalis mänginud Tallinn oli sel hooajal neljandat korda üle Raasiku/Mistrast, sel korral tulemusega 30:19 (13:9) ning rebis kahe punktiga ette samuti teist tabelipositsiooni ihkavatest konkurentidest.

Kalevi spordihallis etendus tänavuse hooaja viimane treeneritest isa ja poja vastasseis. Risto Lepa juhendatav Tallinn alustas kiirelt ja efektiivselt rünnates ning asus nelja minutiga 4:1 eduseisu. Jüri Lepp võttis aja maha ja põgusalt sai Raasiku/Mistra mängu tagasi. Rünnakul tegi külalismeeskond aga liigselt tehnilist praaki ja viskedki ei leidnud teed väravasse.

Tallinn kasvatas edu vähemuseski mängides ning 16. minutil viskas Kalev Kütt seisuks 9:3. Vahe võinuks olla suuremgi, ent Kristian Käbi peatas väravasuul kolm pealinlaste rünnakut järjest. 21 minutiga viskas Raasiku mängust vaid ühe värava, ülejäänud kolm tulid Taavi Tibari realiseeritud karistusvisetest.

Eesti koondise joonemängija Markus Viitkar viis 24. minutil Tallinna juba 12:5 juhtima, aga veidi ootamatultki ei suudetud järgmise kuue minutiga ühtki väravat lisada. Raasikul tabas kahel puhul Sten Toomla ja Tibar vähendas kaotusseisu kolmeväravaliseks. Kaspar Leesi tabamus koos vaheajasireeniga saatis meeskonnad riietusruumi seisul 13:9.

Teist poolaega alustas Tallinn nagu esimestki – kiirete rünnakute ja nobeda lahtimänguga. Leesi täpne vise viis pealinlased 34. minutil 16:10 juhtima. Kümnekonnaks minutiks stabiliseerus vahe viie-kuue värava peale. Raasikul tegid peamiselt skoori mängujärgsel päeval 32. sünnipäeva tähistav Toomla ja viimase söötudega joonelt hästi leitud Tibar.

Enne 50. minuti täitumist tegi Tallinn aga 7:1 vahespurdi ja Rainer Kelk viskas seisuks 27:16. Raasiku oli kolmes eelmises omavahelises mängus suutnud vahe hoida alla kümne värava ja selle nimel võideldi nüüdki. Kaks tabamust järjest Martin Nerutilt vähendasid 53. minutil kaotusnumbrid ühekohalise arvuni, 28:19.

Seejärel pani Armis Priskus oma puuri aga lõpuvileni lukku ning Tallinn sai 30:19 võidu. Lees viskas seitse ning Kelk ja Markus Oliver Mädo viis väravat. Kaotajate poolel tabas Tibar seitse, Toomla neli ja Nerut kolm korda.

Raasiku/Mistra minetas nüüd ka teoreetilise võimaluse püüda viiendal kohal paiknevat SK Tapa/N.R. Energy’t, sest debüüthooaega tegeval meeskonnal jääb meistrivõistlustel pidada veel vaid üks kohtumine. Tapal on seitse ja Raasikul neli punkti.

Tabeli tipus jätkab Põlva Serviti 34 silmaga, järgnevad Tallinn 21 (17 mängu), Viljandi HC ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper 19 punktiga (vastavalt 18 ja 16 mängu). Laupäeval seisab Kalevi spordihallis ees ülioluline kohtumine Tallinna ja Kehra vahel.

Järgmised mängud Eesti meistriliigas:

10.04.  13:00  Tallinn – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper

10.04.  19:00  Viljandi HC – SK Tapa/N.R. Energy

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]