Risto Lepp loob HC Tallinna kõrvale minikäsipalli treenerite akadeemia

jaanuar 24, 2017

HC Tallinna tegevjuht ja peatreener Risto Lepp loob klubi kõrvale minikäsipalli treenerite akadeemia, mille eesmärgiks on koolitada uusi 7.-11. aastaste laste treenereid käsipallimaastikule. 

2012. alustanud HC Tallinn pakub käsipallitreeninguid kõikides Tallinnas linnaosades ning enamustes lähivaldes. Klubis on kokku 40 treeninggruppi, 550 last ning meeste ja naiste amatöörvõistkonnad. Sama filosoofiaga tegutsevad ka tütarklubid HC Tartu ja HC Pärnu. Alates 2012. aastast on klubi koolitanud paarkümmend noort treenerit, kuid nüüd võetakse uute treenerite koolitamine ette veel põhjalikumalt ning süsteemsemalt.

PIKAJALINE VISIOON SAADA MAAILMA JUHTIVAKS NOORTEKLUBIKS
HC Tallinn on seadnud endale ülikõrge eesmärgi saada kvaliteetseima noortetööga käsipalliklubiks maailmas, et läbi pikaajalise süsteemse töö toel kasvatada lisaks mitmekülgse silmaringiga poistest ja tüdrukutest tippmängijaid ka klubi esindusvõistkondadesse, Eesti koondistesse kui ka tugevatele välisklubidele. Klubi soovib kasvatada intelligentseid mängijaid, kes tugevate isiksustena elus ja spordis läbi löövad. Järgnevatel aastatel suunab klubi põhienergia noortesüsteemi jätkuvale arendamisele ning seniste ja uute treenerite koolitamise peale. Alates jaanuarist 2017 on klubis käivitanud õppetöö uus kontseptsioon HC Tallinn 2.0. Klubi eeskujudeks on jalgpallist tugeva ajalooga Amsterdami Ajax ning FC Barcelona, kus tulnud läbi klubi süsteemse noortetöö tohutult tippmängijaid. Selleks, et kõrged eesmärgid saavutada, siis vajame koolitatud ja motiveeritud treenereid, oma käsipallisaali Tallinna kesklinna ning Audentese laadse käsipalliakadeemia rajamist klubi gümnasistidele.

ESIMENE LEND ALUSTAB MÄRTSIS
HC Tallinna käsipallitreenerite akadeemia esimene lend “miniklassi e. 7-11 aastaste laste käsipallitreener” alustab märtsist ning kestab augusti lõpuni. Kursusele on oodatud kõik mehed ja naised alates 18-eluaastast, kellel silmad säravad ning tugev soov ennast tulevikus käsipallitreenerina proovile panna. Kursuse täpne programm ning ajakava selgub 10. veebruariks 2017. Kursuse juhendajaks on Risto Lepp ning lektoriteks nii Eesti kui välismaa treenerid.

Paralleelselt meiepoolse koolitusega on treeneritel vajalik läbida ka Eesti Olümpiakomitee poolt organiseeritud treenerite üldainete koolitused (EKR3 abitreener, EKR 4 nooremtreener või EKR 5 treener õppekava). Uutel treeneritel on vastavalt nende eelnevale haridusele ja kogemusele võimalus saada alates septembrist 2017 noorte käsipalligruppide pea- või abitreeneriks.

ÜLIKÕRGED NÕUDMISED VIIVAD EDASI
“Oleme käinud koos meie noortetöö juhi Madis Kokkutaga viimastel aastatel väga paljudel koolitustel nii Eestis ning välismaal. Me oleme ahminud teadmisi nagu käsnad – meie jaoks pole olnud vahet kas on olnud tegemist käsipalli, teiste spordialade, juhtimise, majanduse või psühholoogiaga. Tähtis on näha suurt pilti. Oleme koolitanud aktiivselt viimasel viiel hooajal meie Tallinna, Tartu ja Pärnu treenereid. Oleme ise kõik läbi teinud, palju vigadest õppinud ja selgeks on saanud, kuidas tänapäeva noori treenereid mõistlik koolitada. Esiteks, inimeste keskendumisvõime on teaduslike uuringute järgi istudes maksmimaalselt 10 minutit. Meie kursusel õppima hakkavad treenerid kaasatakse aktiivselt igas loengus, töötoas ja praktilises tunnis. Teeme kõik võimalikuks efektiivseks ning anname parima, et kõik oleksid alati mõttega kohal. Teiseks, lektorideks kutsume vaid postiivse eluhoiakuga ning inspireerivad inimesed. Kindlasti jätkame koostööd maailma tippu kuuluva Taani Käsipalliliiduga, kelle treenerid on Tallinnas mitmel korral meid koolitamas käinud. Ideaalis soovime kursuse edukalt lõpetanud treenerid ka Taani õppereisile viia”, rääkis Lepp.

TIPPSPORTLASED TULEVAD LÄBI PARIMATE NOORTETREENERITE
“Loome miniklassi laste treenerite õppekava läbi oma kogemuse, läbitud treenerite koolituste ning uusimatele teaduslikele uuringutele tuginedes. Lapse kehalise arengu nö. kuldses eas (ca 7-11 vanused) vajab laps kõige haritumat, energilisemat ning ägedamat treenerit. Treeneril tuleb selles vanuses lastes tekitada huvi spordi vastu mitmekülgset treeningut pakkudes, õpetada selgeks spordiala õige baastehnika, arendada vanusele omaselt enim mõjutada saavaid kehalisi võimeid ning järk-järgult viia pikajalise lõppeesmärgiga laps vaimselt ja füüsiliselt tervelt järgmisesse vanuseklassi, kus hakkab pihta konkreetsem spetsialiseerumine oma lemmikalale. Õnneks on Eesti Käsipalliliit viimase 1,5 aasta jooksul läbi Euroopa Käsipalliliidu programmi korraldanud Martin Noodla juhtimisel meie treeneritele ka mitmeid koolitusi ning 3 välislektorit on külastanud selle aja jooksul meid Ungarist ja Sloveeniast”, lausus HC Tallinna, HC Tartu ja HC Pärnu asutaja Lepp.

ARENG INIMESENA LÄBI TREENERIKOGEMUSE 

“Soovime noori treenereid julgustada, pidevalt täiendada ning anda võimalust koheselt ka abitreeneritena praktikas kätt proovida. Samuti tähtsustame pidevat tagasisidet ning kasutame mentortreenerite programmi, et noored juhendajad saaks kogenumalt kolleegilt pidevat tagasisidet ja nõu. Kui suudad edukalt ja distsiplineeritult juhtida 7-aastaste rüblikute gruppi, siis on maailmas vähe asju, millega elus hakkama ei saa. Treeneriamet on suurepärane võimalus kasvatada oma juhtimisoskuseid, saada juurde enesekindlust ning areneda inimesena. Treenerina on võimalus mõjutada väga positiivselt paljude laste elu ning mis võiks parem olla, kui anda oma panus vaimselt ja füüsiliselt tervete inimeste kasvatamiseks. Kui lastest peaks saama tippsportlane, siis see on vaid boonus”, jätkas Lepp.

TREENERIAMET AU SISSE
“Eestis on seni olnud treeneriteks enamasti pühendunud fanaatikud, kes teevad oma tööd missioonitundest. Õnneks saavad riik ja omavalitsused järjest rohkem aru, et noorte liikumisharrastusse ning lastega töötavatesse treeneritesse rohkem investeerides saame tulevikus parema tervisega ja oma tervise eest endale vastuse võtvad teadlikumad inimesed. Kuid kui riik soovib tulevikus spordis tipptasemel kaasa rääkida ka maailma mastaabis, siis tuleb selleks luua süsteem, viia ühiskonnas treeneriamet au sisse ning seda senisest enam väärtustada. Kui suudame motiveerida helgemaid päid proovimaks kätt treeneritöös, algul kooli või põhitöö kõrvalt, siis küll nende hulgast koorub ka tipptreenereid”, ütles Lepp.

KÕIKIDEL VÕIMALUS EESTI KÄSIPALLI ARENDADA
“Olen oma missiooniks võtnud Eesti käsipalli kogukonna laiendamise ning arendamise. Soovime käsipalli kandepinda Eestis jõudsalt laiendada ning ala populariseerida, kuna paljudes Euroopa riikides (nt. Taani, Norra, Island, Saksamaa, Prantsusmaa, Ungari, Horvaatia, Sloveenia ja Montenegro) on käsipall peale jalgpalli ala number kaks ning Eestis seni olnud niivõrd alahinnatud. HC Tallinn on supernäide- ükskõik kuhu me oleme noortegrupi teinud, siis enamik grupid on kohe suurepäraselt käima läinud ning laste huvi ala vastu on suur. Tänapäeval on minikäsipall tänu pehmetele pallidele ning lihtsustatud reeglitele lastele isegi kergem mäng kui jalgpall, kuna käega on võimalik palli paremini kontrollida kui jalaga. Käsipalli eeliseks on ka asjaolu, et mängus saavad ühtviisi edukalt hakkama nii lühemad kui pikemad, kõhnemad ja turskemad, kuna erinevaid mängupositsioone leidub kõikidele kehatüüpidele. Kui keegi noor ja särasilmne inimene Kärdlast või Kiviõlist soovib käsipalli arendama hakata, siis andku ainult teada, koolitame ta otseloomulikult tasuta välja, organiseerime mentori, pallid, väravad ja muud hädavajaliku ning aitame uutel traditsioonidel tekkida”, sõnas Lepp.

REGISTREERI MINIKÄSIPALLI TREENERI KURSUSELE – https://docs.google.com/forms/d/1WmC0A9gVODJowW5ZHsbPCzlzAFt-TOXNc4yaUbZw6JA/edit

Kursuse juhendaja CV:
NIMI: Risto Lepp
risto_lepp_hctallinn_1617SÜNNIAEG: 14.01.1983
PEREKONNASEIS: elukaaslane Triin, tütar Amira
HARIDUS:
Tallinna Kuristiku Gümnaasium – 2001
Viborgi kehakultuuri rahvaülikool (Taani) – 2004
Tallinna Pedagoogika Ülikool (Kehakultuuri õpetaja bakalaurus) – 2005
Tallinna Ülikool (Kehakultuuri õpetaja magister) – 2008
Estonian Business School (rahvusvaheline ärijuhtimine, MBA) – 2011 – …

KÄSIPALLURIKARJÄÄR:
– Eesti meeste käsipallikoondise mängija 2000 – 2012
– Professionaalne käsipallur Saksamaal (SV Anhalt Bernburg), Hispaania (BM Labaro Toledo ja Bidasoa Irun), Luksemburgis (HB Dudelange) ja Eestis (HC Tallas ja HC Kehra)
– 3 x Eesti meister (HC Kehra 2006, 2009 and 2012); 3 x Eesti karikavõitja (HC Kehra 2005, 2008 and 2011); 2 x Balti liiga võitja (HC Kehra 2006 and 2012) ; 1 x Luksemburgi karikavõitja (2012)

TREENERIKARJÄÄR:
– EOK treenerikutse EKR 7 (meistertreener)
– Treenerikogemus Eestis miniklassist täiskasvanuteni
– Treenerikogemus noorte pea- ja abitreenerina Luksemburgis, Saksamaal ja Hispaanias
– 1 x Eesti meeste meister abitreenerina (HC Kehra – 2014)

KEELED: Inglise, soome, saksa, hispaania, vene

hctallinn.ee

https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE