Mängija arvab: Rainer Kelk peab edu võtmeks head ettevalmistust

oktoober 5, 2018

Hooajast on laias laastus üks kuu kulunud ning alustame uue rubriigiga “mängija arvab”, kus meistriliigaklubide pallurid võtavad läbi aasta kokku eelmise kuu sündmusi. Vahendatakse muljeid nii oma meeskonna tegemistest kui analüüsitakse konkurente. Avapaugu annab liigaliider HC Tallinna resultatiivne joonemängija Rainer Kelk.

“Oleme tõesti teinud päris hea stardi ja usun, et selle taustal on täkkesse läinud suvine ettevalmistus. Füüsiliselt oleme heas vormis, jaksame joosta ja seda terve mängu. Lisaks oleme kõvasti juurde pannud kaitsetöös. Tegutsen seal keskkaitses koos Markus Viitkariga, kellega juba nii pikalt koos mänginud, et mõistame teineteist väga hästi,” kirjeldas Kelk.

“Suurimaks puuduseks on meie puhul hetkel kindlasti väravavõimaluste realiseerimine, kohati suudame pidevalt puurivahtidele pihta pommitada. Aga seegi paraneb vaikselt, sest tegime pikalt jõudu ja üldfüüsilist ning pallitrennidele keskendusime alles hiljuti,” lisas 21-aastane Kelk, kel endal kuue mänguga kirjas 27 väravat.

“Võiks rohkemgi olla, sest eks minagi ole patustanud väravavahtide tabamisega,” muigas Viitkari järel meeskonnasiseses snaiprite tabelis teisel kohal olev pallur. “Joonemängija kohta on see muidugi korralik number, aga püüame mängida tempokat käsipalli, mis avab mulle võimalusi kiirrünnakuteks. Lisaks jagab Uku-Tanel Laast mängujuhina joonele uskumatult häid sööte.”

Alanud hooajal on Tallinn võitnud kolm senist meistriliigamängu, alistas neljapäeval karikasarjas Põlva Coopi ning lisaks noppis Balti liigas võidu Celtnieksi üle. “Riias saadud võit oli muidugi magus, aga mäng oli seal siiski heitlik. Usun, et viimane karikavõit Coopi üle oli meie senise hooaja parim mäng,” hindas SK Reval-Spordis ja Riho-Bruno Bramanise juhendamisel kasvanud ning kolm aastat tagasi Jüri Lepa käe alla siirdunud Kelk.

HC Tallinnat ootavad järgmisel nädalavahetusel ees klubiajaloo esimesed euromängud kui kohtutakse kahel korral võõrsil KH Kastriotiga. “Enamikele on tegu eurodebüüdiga, aga meil on rahvusvahelisi kogemusi nii Balti liigast kui noortekoondistest. Muidugi saab olema huvitav väljakutse, tiimikaaslane Enrico Anton käis kunagi HC Kehraga Kosovos ja nimetas seda tuliste fännide tõttu jubedaks kogemuseks,” vihjas endine noortekoondislane.

“Tugevaid mänge hakkab nüüd ridamisi tulema, sest mulluse medalikolmikuga pole me veel Eestis kohtunud. Viljandi on kahe hooaja vahel selgelt nõrgenenud, Kehraga oleme usutavasti samal pulgal ja kui viimane suutis Põlva Servitilt punkti näpsata, siis miks ei võiks meiegi seda teha,” arvas käsipallurielu kõrvalt TTÜ-s keskkonna-, energia- ja keemiatehnoloogiat õppiv Kelk.

handball.ee

https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE