Loe uusimat infot HC Tallinn esindusmeeskonna tegemiste kohta

juuni 9, 2017

HC Tallinna meeste esindusmeeskonna mängijate ning taustajõudude komplekteerimine on käimas hoogsalt. Lähiajal avalikustame kõik klubiga liituvad uued inimesed. Hooaja ettevalmistustreeningud algavad 1. juulil.

Enne kui saame avaldada täpsemat informatsiooni, siis soovime jagada alljärgnevas tekstis infot Tallinna käsipalliklubide lähiajaloost, HC Tallinna senistest arengust, visioonist, kõrgest ambitsioonist, projekti 2017-2020, eesmärgist, taustajõudest, eestvedajast, treeneritest ning innovaatilisest mängustiilist.

TALLINNA KLUBIDE AJALUGU
Eesti suurimas linnas puudub hetkel klubi, kes oleks valmis sekkuma käsipalli meeste meistritiitli heitlusesse!

1980ndatel valitses siis veel väravpalli nime kandnud mängu profiklubi Tallinna Kooperaator, kes Eesti esindusklubina osales samal ajal ka Nõukogude Liidu esiliigas. 90ndatel oli pealinna tugevaim klubi Tallinna Oskar ning 2000ndatel õnnetu lõpuga suurprojekt Chocolate Boys, kes oli aastal 2005 viimane meistritiitli võitnud pealinna klubi. Pärast seda on Eestis kuldmedalit jaganud vaid Põlva Serviti ja HC Kehra.

Hooajal 2016/17 osales Eesti meeste meistriliigas pealinna klubidest vaid Lasnamäe klubi HC Tallas, esiliigas tegid kaasa täielikult amatööridest koosnevad Tallinna Oskar, HC Tallinn ja koolipoiste võistkond Audentes.

SENINE EDU INNUSTAB EDASI TEGUTSEMA
Aastal 2012 nullist alustanud HC Tallinn on laienenud Euroopa üheks suurimaks käsipalliklubiks (Rootsi klubi IK Sävehof reklaamib end kui maailma suurim klubi, kel üle 30 laste treeninggrupi ja 600 liikme). 2017. aasta kevade seisuga on meie klubis üle 550 poisi ja tüdruku vanuses 7-14 aastat. Klubil on 33 noorte treeninggruppi igas Tallinna linnaosas ja enamus lähivaldades. Klubi on käsipalli juurde toonud paarkümmend uut litsentseeritud treenerit, klubi naiste ja meeste amatöörvõistkondades on kokku 40 mängijat. HC Tallinna asutatud ning sama filosoofiat jagavate tütarklubide HC Tartu ja HC Pärnu ridadesse kuulub 100 last.

VISIOON
Soovime kasvatada oma liikmetest tugeva tahtejõuga, enesekindlad ning positiivse ellusuhtumisega inimesed, et nad lööks edukalt läbi nii elus kui tippspordis. Me ambitsioon on areneda tugeva kvaliteedimärgiga käsipalliakadeemiaks, mis kasvataks mängijaid Euroopa tippklubidesse, nagu ajalooliselt on suutnud näiteks Amsterdami Ajax jalgpallis. Esimesel võimalusel soovime ehitada klubile käsipallimänguks sobiva täismõõtmelise spordihoone ning luua professionaalse meeste esindusmeeskonna.

KÕRGE AMBITSIOON
Käsipalliklubi HC Tallinn loob hooajaks 2017/18 meeste esindusmeeskonna, kes alustab mängimist Eesti meistriliigas ning Balti liigas. Treeningud ning kodumängud hakkavad toimuma äsja renoveeritud Kalevi Spordihallis (Juhkentali 12). Me ei imestaks, kui kolmeaastase tegevustsükli lõpuks kroonib me sihikindlat tööd Eesti meistritiitel 2020 ning parimate mängijate siirdumine tugevatesse Euroopa liigadesse. HC Tallinnal on ambitsiooni paarikümne aasta pärast mängida Euroopa karikasarjades kõrgete kohtade eest.

PROJEKT 2017-2020
HC Tallinnas treenivad lapsed vajavad iidoleid, kellele kaasa elada ning kelle järgi joonduda. Klubil vanimad oma kasvandikud on 13-14-aastased ning seetõttu hakkavad võistkonna mängijate hulka kuuluma esimese kolmeaastase etapi ajal teistes klubides käsipalluriks kasvatatud pallurid. Suurem osa mängijaid liitub meiega Eesti meeste meistriliigast ja Lasnamäe klubist HC Tallas, kellest paljudel on Eesti noorte ning juuniorite koondise kogemus.

Lisaks liitub klubiga tugeva Põlva käsipallikooli kasvandik ning Eesti koondistki esindanud mängujuht Robin Oberg ning läbirääkismised on käimas mõne teise Eesti klubi käsipalluriga. Võimalusel värbame mõne leegionäri või hetkel välismaal mängiva Eesti koondislase (Dener Jaanimaale, Marius Aleksejevile ja Martin Johannsonile oleme andnud teada, et nad on oodatud karjääri lõpetama meie klubis). Kõikide mängijatega sõlmime kolmeaastased kokkulepped. Me eesmärk on pidevalt mängijaid ja taustajõudusid edasi arendada, et pärast hooaega 2019/20 oleks mängijate tase hüppeliselt tõusnud, ning võimaldaksime parimatel mängijatel siirduda tugevatesse välisliigadesse profikäsipalluri elu nautima. Hooajaks 2020/2021 loome uue kolmeaastase projekti, kuhu ideaalis jõuavad juba loodetavasti ka esimesed HC Tallinna klubi kasvandikud.

ESINDUSMEESKONNA EESMÄRGID 2017-2020
2017/18:
– atraktiivse mängustiili (agressiivne kaitse + kiire ründemäng) juurutamine
– mängijate taseme ja eluenergia tõstmine efektiivseima treeningu, taastumise ja profisportlase elustiili teadvustamise abil

2018/19:
– mängustiili agressiivsemaks ja kiiremaks arendamine
– osalemine Euroopa Challenge Cup karikasarjas ning jõudmine Eesti meistriliiga finaali

2019/20:
– enamus mängijad professionaalsed käsipallurid
– Euroopa Challenge Cupi 1. ringist edasijõudmine, Eesti meeste meistritiitel ning Balti liiga Final 4 etapile jõudmine
– mängijate arendamine tasemele, kust parimad jõuaksid Eesti koondisesse või lepingu sõlmimiseni Euroopa profiklubiga

TAUSTAJÕUD
Esindusmeeskonna ümber luuakse oma valdkonna tippspetsialistidest taustajõudude tiim (mitu käsipallitreenerit, üldfüüsilise ettevalmistuse treener, väravavahtide treener, füsioterapeut, massöör, psühholoog, toitumisspetsialist, statistik, videomees, fotograaf, pressiesindaja, sotsiaalmeedia spetsialist, varustuse eest vastutaja jne), et pakkuda mängijatele arenemiseks parimaid tingimusi. Klubi kaasab nõustajatena mitmeid Eesti ja välismaa koolitajaid ja treenereid (eelkokkulepped Taani, Islandi ja Rootsi tipptreeneritega), et saaksime ühekoos klubi taset kiiremini tänapäeva Euroopa tippkäsipallile lähemale tõsta.

EESTVEDAJA
Meistriliiga klubi eestvedajaks on HC Tallinna asutaja ja tegevjuht Risto Lepp (34), kes oli pikaajaline Eesti koondise mängujuht aastatel 2001-2012 ning kes on profisportlasena esindanud Saksamaa, Hispaania ja Luksemburgi klubisid.

Lepp on magistrikraadiga käsipallitreener Tallinna Ülikoolist ning klubi juhtimise jaoks õppinud ka Estonian Business Schoolis rahvusvahelist ärijuhtimist. Tulevikus on Lepal ambitsiooni klubi ka peatreenerina juhtida, kuid esimese kolmeaastase tsükli eesmärk on keskenduda projekti edukale käivitamisele koos vabatahtlike ning koostööpartneritega. Lisaks ambitsioonikate ideede elluviimisele on ta abiks nii mängijatele kui treeneritele treeningplaanide ja innovaatilise mängufilosoofia juurutamisel.

TREENERID
Klubi peatreeneriks saab Risto isa Jüri Lepp (58), kes on olnud nii Kooperaatori, Eesti koondise, HC Kehra kui ka HC Tallase treener. HC Kehra asutajaliige Lepp viis peatreenerina HC Kehra aastatel 1993-2015 üheteistkümnel korral Eesti meistriks, lisaks teenis 3 Balti liiga kuldmedalit ning 9 Eesti karikavõitu. Üldfüüsilise ettevalmistuse treeneriks saab juba sel hooajal HC Tallase mängijatega iganädalaselt tegelenud Indrek Verro (33), kes oli kahel viimasel hooajal ka Tallinna Selveri võrkpallimeeste ÜKE treener. Klubi noortetöö juht ja noortetreener Madis Kokkuta (26) annab oma panuse, olemaks vajalik tugi mängijatele ehk -nö sild mängijate ja peatreeneri vahel.

TALLINN EXPRESS ehk INNOVAATILINE MÄNGUSTIIL
Soovime pakkuda pealtvaatajatele tänapäevast käsipalli, kus olukorrad vahelduvad kiiresti ning vaatemängulisust leidub igale maitsele. Meid hakkab iseloomustama agressiivne ja aktiivne kaitsemäng, mis on seni olnud Eesti klubide üks suurimaid puudujääke võrreldes Euroopa tippklubidega. Rünnakufilosoofia soovime viia järk-järgult kiiretele vasturünnakutele (kaitses palli kätte saades soovime kohe joosta kiirrünnakusse, et kiire mänguga leida parim lahendus kergeks väravaks enne, kui vastaste kaitse on end positsioneerinud) ning intelligentsele positsioonimängule (mängijate ettevalmistamine olukordade parimaks lahendamiseks). Klubi soovib mängida sarnase ülikiire stiiliga nagu viimasel MM-il hõbedale tüürinud Norra meeste koondis või Saksamaa tippklubi SG Flensburg-Handewitt. Filosoofilises plaanis soovime sarnaneda maailma ühe tugevaima noortetööga silma paistnud Taani klubiga GOG Gudme, kes hoolimata peatreeneritest jääb kindlaks oma kaubamärgile – agressiivne kaitse ning ülikiire mängustiil.

hctallinn.ee (foto: Madis Kallas/DELFI)

https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE