LAPSED TRENNI: HC Tallinn avas septembris uusi poiste ja tüdrukute gruppe

september 7, 2018

Käsipalliklubi HC Tallinn on septembris 2018 avanud Tallinnas ja lähivaldades mitmeid uusi tüdrukute ja poiste treeninggruppe.

Uued grupid on loodud eelkõige 1.-3. klassi lastele, kuid ka kõikide teiste seniste noortegruppidega on võimalik vabade kohtade olemasolul ning treeneriga konsulteerides liituda. Kõikide uute gruppide täpset infot on võimalik näha uudise lõpus.

KLUBIPÜRAMIID ÜLE TALLINNA JA LÄHIVALDADES
HC Tallinnal on noorte treeninggrupp igas pealinna linnaosas ning kokku üle 30 toimiva noortegrupi. Koos meeste ja naiste täiskasvanud võistkondadega on kokku üle 500 liikme. Lisaks on HC Tallinnal tütarklubid HC Tartu ja HC Pärnu.

VÄÄRTUSED ON KÕIGE ALUS
“HC Tallinna alustaladeks on klubi väärtused POSITIIVSUS, SÕBRALIKKUS, JULGUS, AUSUS JA VIISAKUS. HC Tallinn soovib oma liikmetest kasvatada tervislikest eluviisidest lugupidavaid ning vaimselt ja füüsiliselt tugevaid inimesi, kes oma eluga kenasti hakkama saaks. Meiegi väärtusi võiks rohkem eestlaste hulgas igapäevaelus kohata. Siis oleksid suhted paremad ja inimesed õnnelikumad”, lausus klubi asutaja ja tegevjut Risto Lepp.

HC TALLINNA FILOSOOFIA – “INTELLIGENTNE MÄNGIJA”
Klubi ideaalnägemus on kasvatada lastest nii palliplatsil kui väljaspool intelligentset inimest, kes treenerite, õpetajate ja lapsevanemate poolt julgustatuna mõtleks alati oma peaga – olukorra hindamine, otsuste vastuvõtmine ning otsuse teostamine on ühtviisi tähtis nii pallimängus kui elus. Mida rohkem teed, seda rohkem eksid. Mida rohkem eksid ja kogemusi saad, seda rohkem arened. Mida kiiremini õigeid otsuseid teed, seda edukam oled nii elus kui mängus.

KÄSIPALL ON KÕIGE MITMEKÜLGSEIM PALLIMÄNGUALA NING ÜLDFÜÜSILISELT VÄGA NÕUDLIK MÄNG
Käsipall on teaduslike uuringute kohaselt inimest kõige rohkem mitmekülgselt arendav pallimänguala, kus töös samaaegselt käed, jalad, keha keskosa ning aju pidevate kiirete otsuste tegemiseks. Samuti on pallimängualasid võrdlevatest uuringutest leitud, et käsipall on kõige rohkem kaloreid põletav palli mäng ning kehalistest võimetest on samaväärse tähtsusega nii kiirus, vastupidavus, koordinatsioon, painduvus, jõud ja plahvatuslikkus. Käsipallurid on universaalsuse tõttu kehalise kasvatuse õpetajatele lemmikud, kuna käsipallitreeningutel mängitakse tihti ka jalg- ja korvpalli ning käsipallureid on võimalik edukalt saata võimalikult paljudele koolide vahelistele võistlustele.

MITMEKÜLGSED JA PALLIMÄNGULISED TREENINGUD
HC Tallinna algajate gruppides pannakse rõhku eelkõige mitmekülgsele treeningule, kuid suur osakaal läheb ka käsipalli baastehnika õppimisele läbi harjutuste ja mängude. Meie treeningutel viiakse võimalusel kõik harjutused ja mängud läbi käsipallipallidega ning võimalikult mängulises vormis. Treenerid katsumad vältida igavaid ning rutiinseid harjutusi, kuna on tõestatud, et lapse õpimotivatsioon ja uute oskuste kinnistamine on alati efektiivsem läbi mängu, kus kunagi ei tea ette, mis olukord järgmisena ette tuleb. Pallimängude tehnikat on võimalik arendada ja korrigeerida treeneril efektiivselt ka erinevate mängude käigus.

MÕTLEMINE, TEHNIKA NING VÕISTLUS ÜHEL AJAL KÕIKIDES HARJUTUSTES JA MÄNGUDES
Lisaks käsipallitreenigutelt saadavale tugevale üldfüüsisele põhjale soovime, et me treenerid kasutaksid kõikide harjutuste ja mängude ajal kasutada 3C reeglit- kognitiivne areng (i.k. cognitive development), oskuste areng (i.k. development of competence) ning iseloomu areng (i.k. development of character), mille oleme laenanud jalgpallimaailmast (Barcelonas paiknev Tovo Academy Todd Beane juhtimisel – legendaarse jalgpalluri Johan Cruyffi filosoofial põhinev mängijate arendamine väljakul).

VÄÄRTUSTAME SUHTEKOLMNURKA LAPS, TREENER JA LAPSEVANEM
Lapse arengu seisukohalt on ülivajalik ka lapsevanema tugi nii lapsele kui treenerile. Klubi soovib pidevalt arendada treenerite ja lapsevanemate suhteid, et lapse vaimsel ja füüsilisel arengul saaks mõlemad osapooled kaasa rääkida. Tervislike eluviiside (mitmekülgne toitumine, piisav uneaeg, vee joomine jne) ja piisava liikumise (sportimine nii trennis kui vabal ajal) tähtsustamine algab eelkõige kodusest kasvatusest ning selles väga suur roll lapsevanematel.

AMBITSIOONIKAD PLAANID
HC Tallinnal on ülikõrge visioon – olla maailma üks parimaid noorte käsipallurite kasvatajaklubisid. HC Tallinna ambitsioonikad noortreenerid arenevad pidevalt edasi, kuid suurte plaanide elluviimiseks vajab klubi eelkõige Tallinna kesklinna lähedusse oma käsipallisaali. Pealinnas on vaid paar täismõõtmelist käsipallisaali (40m x 20m), mis juba üle 14-aastaste laste kvaliteetseks treenimiseks ja mängimiseks hädavajalik. Klubi juhtkond on viimase aasta jooksul töötanud aktiivselt, et saaliprojekt ellu viia.

Võimalik liituda juba toimuvate (1.-3. klassi gruppidega):
Õismäe U10 (1.-3. klass)
Mustamäe Gümnaasium U10 poisid (2.-3. klass)
Merivälja U10 (1.-3. klass)
Pirita U10 (1.-3. klass)
Randvere U9 (1.-3. klass)

NB! Kõikide gruppide (ka vanemate laste) info hctallinn.ee avalehel NOORTEGRUPID alt – valida linnaosa/vald ning otsida sobilik grupp.

hctallinn.ee

https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE