Kolm põhikoosseisu meest jäid eemale ning Tallinn pidi Kehra paremust tundma

veebruar 3, 2020

Käsipalli Balti liigas olid võistlustules kõik neli Eesti klubi. Kohalikus vastasseisus sai tähtsa võidu B-alagrupi esikoha nimel heitlev HC Kehra/Horizon Pulp&Paper, alistades HC Tallinna 25:21 (13:7). Põlva Serviti kaotas kodus Zaporožje ZTR-ile 23:24 (10:15) ja Viljandi HC võõrsil Vilniuse VHC Šviesale 23:39 (11:17).

Statistika  – HC Kehra – HC Tallinn 25:21

HC Tallinn saabus Kehrasse haavatult, sest puudusid mõlemad joonemängijad ning kaitse tugisambad Rainer Kelk ja Markus Viitkar. Lisaks jääb pikemaks ajaks põlvevigastusega eemale paremäär Enrico Anton. Joonemängija kohta täitnud Markus Oliver Mädo alustas aga hästi ja tema kahe värava toel juhtis Tallinn kaheksandaks minutiks 5:4.

Paar minutit hiljem debüteeris pealinlaste ridades Eesti ekskoondislane Sten Toomla. Pika Soome-karjääri jooksul sealses meistriliigas üle tuhande värava visanud 30-aastane paremsisemine mängis Balti liigas viimati seitse aastat tagasi, just tänase vastase Kehra särgis.

Tasavägine mäng jätkus 16. minutini, siis jäi Tallinn rünnakul hätta. Palju tehti tehnilist praaki ning kui viskele saadigi, siis pidurdusid pallid suurepäraselt keskkaitses tegutsenud Janar Mägi ja Anton Borovski kätesse või tõrjus visked Viktor Nikolajev. 16. minuti viigiseisu 6:6 järel sai külalismeeskond avapoolajal palli vastaste väravasse veel vaid korra.

Kehra ründas aga resultatiivselt, skoori tegid pea kõik mängijad ning Uvis Strazdinši tabamuse järel mindi puhkama kehralaste 13:7 eduseisul. Marko Slastinovski lõpetas teise pooltunni algul Tallinna väravatepõua, aga Kehra viskas kolm väravat järjest ning Vladislav Naumenko tabamusest tuli 16:8.

Külalised vähendasid vahe mitmel puhul neljale-viiele väravale, ent Kehra sai lõpuks tähtsa 25:21 võidu. Naumenko tabas võitjate poolel seitse, Dmõtro Jankovski kuus ja Borovski neli korda. Tallinnal viskasid neli väravat nii Mädo, Marek Karu kui Rauno Aus. Kehra jagab B-alagrupis 11 punktiga liidrikohta koos Vilniuse VHC Šviesaga, kel mäng vähem peetud.

“Tallinnal oli kaitsest kaks vajalikku meest puudu, see jättis kindlasti jälje. Aga tegime ise ka hea mängu, eriti tasub kiita väravavahti ja kaitsetööd. Saime avapoolajal eest ja siis oli juba vormistamise küsimus. Tähtis võit igas mõttes, nüüd jääb Balti liigas veel kaks kodumängu leedukatega ja loodetavasti pääseme edasi,” lausus Kehra peatreener Mart Raudsepp.

“Pärast eufoorilist võitu esmaspäeval Serviti üle oli vaja meid maa peale tagasi tuua. Mitmete puudujate tõttu ei sujunud koostöö kaitses ega rünnakul. Kehras oleme viimastel aastatel ikka raskustes olnud, läks nüüdki nii, et kõik meie nõrkused tulid välja,” pidas Tallinna peatreener Risto Lepp kaotust õpetlikuks.

ERR Sport

https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE