Käsipalli hooaja avas pressikonverents

september 16, 2019

Eesti meistrivõistlusi alustab meeste meistriliigas tänavu kuus meeskonda, kaks mullust medalimeeskonda lähevad hooajale vastu uue peatreeneri käe all.

Kõrgliigas mängivad Põlva Serviti, HC Tallinn, HC Kehra/Horizon Pulp&Paper, Viljandi HC, SK Tapa ja Aruküla/Audentes. Medalimõtetega lähevad hooajale vastu neli esimesena nimetatut.

Tiitlikaitsja Põlva Serviti on sel hooajal juba euromängud lõpetanud ning esimese ülevaate meeskonnast saanud. Peatreener Kalmer Mustingu sõnul näitasid kohtumised Sloveenia klubi Ribnica RD Rikoga esindusmeeskonna nõrgad kohad kätte. „Meil on mitmeid noori mängumehi, kelle kõrval pallivad 11-kordne Eesti meister Kristjan Muuga ja kümnekordne kuldmedalist Eston Varusk. Seega loodan, et hooaja jooksul annavad kogemused ja nooruse uljus kokku ilusa tulemuse,“ sõnas Musting. Kui Serviti jätkab pikaajalise juhendaja käe all, siis möödunud aastal hõbeda ja pronksi võitnud võistkondadel on uus peatreener.

HC Tallinnas võttis isa Jüri Lepalt teatepulga üle Risto Lepp. “Jüri ütles juba kevadel, et kui ma tahan treeneriks saada, siis nüüd on aeg harjutada. Eks ma kahtlesin viimase hetkeni, kuidas ma jõuan klubi arendada ja samal ja meistriliiga satsi treenida,” sõnas Lepp, kes väljakutse siiski vastu võttis. Kehras on omakorda ohjad haaranud 25-aastane Mart Raudsepp, kelle juhtimisel meeskond taas kõrgemaid tiitleid püüdma asub.

Ülejäänud meeskondadest mõlgutab medalimõtteid Viljandi HC. Kõigilt on valmis punkte röövima ka Tapa SK ning Aruküla/Audentes. Tapa meeskonnaga liitus tänavu jaanuaris pikaajaline rahvuskoondise puurilukk Mikola Naum, kes noortele mängijatele rohkesti enesekindlust ja võitlustahet süstinud.

Eesti meistrivõistluste esimene voor saab alguse homme, kui omavahel kohtuvad Põlva Serviti – Aruküla/Audentes ning Viljandi HC – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper. Neljapäeval on vastakuti SK Tapa – HC Tallinn. Kõik mängud algavad kell 19.

Lisaks loositi täna ka Eesti karikavõistluste paarid. Kokku osaleb 13 meeskonda, loosi tulemusel on esimeses ringis vabad Põlva Serviti, Põlva Coop ning Viljandi HC. Avaringis mängivad omavahel Raasiku/Mistra – Tallinna Oskar, Põlva/Arcwood – HC Viimsi/Tööriistamarket, HC Tallinn – Tapa SK, Tartu Ülikool – Aruküla/Audentes ning HC Tallinn 2 – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper.

ETV intervjuu Markus Viitkariga – https://sport.err.ee/979998/hc-tallinna-viskemasin-loodab-uue-treeneri-kae-all-veel-paremaks-saada

Käsipall24 uudis ürituselt – https://kasipall24.ee/vaikelinna-visiitkaardid-nooruse-uljus-profimeeskonna-unelm-ja-teisi-pohjuseid-miks-kulastada-eri-kasipallikantse/

 

hctallinn.ee/ handball.ee/ käsipall24.ee/ sport.err.ee

https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE