Kaks päeva meistriliiga alguseni: uue peatreeneriga HC Tallinn

september 14, 2021

Suurimate muutustega läheb algavale käsipalli meistriliigahooajale vastu HC Tallinn. Ainsana kuuest kõrgliigaklubist vahetas mullune hõbe peatreenerit ning mängijate seaski on muudatused märkimisväärsed. Nii Eestis, Soomes kui ka Euroopas on eesmärgid seatud kõrgele.

“Peamiseks sihiks on meil näidata võitluslikku ja atraktiivset käsipalli. Arvan, et meeskond on paarkümmend protsenti tugevam kui mullu ning usun Bo Østergaardi käsipallialastesse teadmistesse. Lähme igat mängu ja igat sarja võitma – eesmärgid tuleb seada kõrgele,” teatas HC Tallinna eestvedaja Risto Lepp.

Tallinna suurim muudatus toimus kahtlemata platsi kõrval, kus peatreenerirolli palgati kogenud Bo Østergaard. 51-aastane taanlane on töötanud kakskümmend aastat erinevates klubides nii meeste, naiste kui ka noortega ning asub Tallinnaski lisaks esindusmeeskonna treenimisele juhendama klubi noortetööd ja treenerikoolitust.

“Mulle meeldib, kui ma näen inimestes soovi oma ala edasi viia ning midagi ehitada. HC Tallinnas on sellised inimesed olemas ning see oli üks põhjustest, miks väljakutse vastu võtsin. Tööpõld on lai, aga usun et saan anda oma panuse Eesti käsipalli arengusse,” sõnas Østergaard.

Koosseis on Tallinnal küllalt märkimisväärselt muutunud, sest joonemängijatest kaotati nii Soome liigasse siirdunud Markus Viitkar kui ka Šveitsi õppima läinud Rainer Kelk. Vasakäär Rauno Aus liitus Raasiku/Mistraga ning Lepa sõnul pole välisklubide kogemusega Mikk Pinnonen ja Jesper Bruno Bramanis karjäärijätku osas veel otsustanud.

Paremäärte osakond sai Dmõtro Turtšenko kõrvale tippklassi täienduse, kui Tallinnaga sõlmis lepingu Eesti koondise võtmemängija Jürgen Rooba. Meeskonnaga on juba liitunud Balti liiga ja Venemaa kõrgliiga kogemustega Aleksei Štšerbak ning joonemängija Igor Skiba, veel kahe välismaalase lõplik üleminek selgub lähiajal.

“Start Soome liigas näitas, et kui oleme värsked, siis saame sel tasemel hakkama. Avamängu ja eriti esimese poolajaga jäin väga rahule. Teises kohtumises jätkus meid umbes 25 minutiks, siis sai jõud otsa ning vastas oli ka väga tugev meeskond,” analüüsis Østergaard ühidalt võitu Siuntio IF-i üle ja kaotust Karjaa BK-46 vastu.

“Eestis mängitakse vägagi erinevat käsipalli võrreldes stiiliga, millega harjunud olen. Nimetan seda heas mõttes kaootiliseks käsipalliks, sest rõhutakse tempole, võitlusele, jõule ja üks-üks olukordadele. Aga ma teadsin, mida oodata, sest käisin hooaja eel vaatamas Tallinna sõprusmänge mitme meistriliigaklubiga,” rääkis kogenud taanlane.

“Pole loogiline, et ma hakkaks täielikult mängijaid ümber vormima, aga kindlasti püüan sisse tuua neid elemente mulle harjumuspärasest stiilist, mida vajalikuks pean. Mõned asjad on eestlastel ja meiega liitunud välismaalastel niivõrd sisse juurdunud, et siin peab juba treener oskama adapteeruda,” lahkas Østergaard enda ees seisvaid väljakutseid.

HC Tallinn

Asutatud: 2012.

Meistriliiga: hõbemedalist 2018/2019 ja 2020/2021.

Karikavõistlused: karikavõitja 2018, karikafinalist 2019.

Eurosarjad: osalenud kolm korda, edenes 2020/2021 teise ringi. Sel hooajal mängib EHF European Cup sarjas.

Balti liiga: osalenud kolm korda (viimati 2019/2020).

Peatreener: Bo Østergaard.

Treenerid ja esindajad: Martin Aasna, Roger Teor, Risto Lepp, Riho-Bruno Bramanis.

Liitunud mängijad: Jürgen Rooba, Igor Skiba, Aleksei Štšerbak.

Lahkunud mängijad: Markus Viitkar, Rainer Kelk, Rauno Aus, Risto Kiil, Mikk Pinnonen, Jesper Bruno Bramanis, Siim-Kristjan Piirsalu.

Meistriliiga avamäng: 16.09.2021, 19:00 SK Tapa – HC Tallinn (Tapal).

https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE