Isa ja poeg loovad Tallinna profimeeskonna (EPL)

oktoober 19, 2018

Jüri Lepp tahab koos poeg Ristoga taaselustada Eesti käsipalli endise lipulaeva Kooperaatori moodi tiimi.

Kooperaatori tippaeg jäi 1980-ndatesse, kuid vanameelsuses ei maksa isa ja poega sellepärast süüdistada. Jüri Lepa sõnul ei tule nõukogude aeg, mil pallimängumeeskonna jaoks oli tagatud riiklik rahastamine, enam kunagi tagasi. Sellepärast peab ta Eesti mõistes tipptasemel klubiks kasvamiseks kõige tähtsamaks tahtmist. Mõlemad rõhuvad professionaalsusele, kuid ei pea seejuures silmas suurt palka, vaid eelkõige suhtumist.

Risto Lepp sõnastas selge eesmärgi: järgmisel hooajal peaks HC Tallinn olema täisprofessionaalne käsipalliklubi, mille mängijate ja treenerite jaoks on sport kõige tähtsam. Jüri Lepp täiendas: „Praegu meeskonnas mängivatel meestel on potentsiaali. Ma ei imestaks, kui paari aasta pärast mängiksime Euroopa liiga alagrupiturniiril.”

Hiljuti 60 aasta juubelit tähistanud Jüri Lepp tüürib HC Tallinna peatreenerina. Poeg Risto tegutseb tegevjuhina, kuid tulevast hooajast kavatseb ta istuda isa kõrvale treeneripingile. Nagu profiklubidel kombeks, on klubis oma väravavahtide treener ja füüsilise ettevalmistuse treener. Tase peaks tõusma töö ja loomuliku arengu kaudu. Teisi Eesti klubisid tühjaks osta ega suurt hulka leegionäre tuua ei kavatseta.

Ergutab konkurente
„Mõte on see, et pole vaja tuua üle 30-aastaseid välismaalasi. Meil on klubil oma struktuur ning enamik mängijaid veel piisavalt noored,” sõnas Jüri Lepp. Ja lisas, et HC Tallinna areng peaks mõjuma hästi tervele Eesti käsipallile. Ühtlasi sooviks ta tuua käsipallipealinna tiitli Põlvast tagasi päris pealinna. „Põlval napib juba aastaid motivatsiooni. Meie tugevnemine annab kindlasti neilegi uue hingamise. Areneda võivad ka Kehra ja Viljandi.”

HC Tallinna plaani erakordsus seisneb selles, et praegu pole Eestis ühtegi täisprofessionaalset käsipallimeeskonda. Näiteks viimaste aastate valitseja Põlva ridades on hulk töömehi, kes treenivad vaid kord päevas. Risto Lepa sõnul võib muude asjadega tegeleda, kuid seejuures peab käsipall olema number üks ja treenida tuleb kaks korda päevas.

Tänavu ajab HC Tallinn läbi 100 000 euroga. Tuleval hooajal peaks eelarve vähemalt kahekordistuma. „Kui kusagil raha on, siis Tallinnas. Samas ei saa me lubada, et tõstame eelarve kohe 400 000 euro peale, nagu tegi Saaremaa võrkpalliklubi.”

EPL

https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE