HC Tallinnaga liitunud Mikk Pinnonen oli valmis tiitlit püüdma

mai 1, 2020

Enne kui maailmas leviv pandeemia käsipallihooaja lõpetas oli HC Tallinn saamas väga põnevat täiendust. Aastaid Eesti rahvuskoondise tugitalaks olnud Mikk Pinnonen oleks pärast väikest pausi taas platsile jooksnud ning oleks koos pealinna tiimiga tiitlit püüdma läinud.

Eelmisel hooajal mängis Pinnonen Itaalia esiliigaklubis Sassari Raimond Handball. 29-aastane käsipallur on profileiba teeninud ka Taanis, Rootsis, Rumeenias, Saksamaal ja Islandil. Aastaid Eesti koondises suurt rolli omanud mees viimases tsüklis kaasa ei teinud.

“Suure lisamotivatsiooni platsile naasmiseks andis fakt, et Eesti tiitel on mul auhinnakapist puudu,” rääkis endine koondislane. “Isu käsipalli mängida oli suur, ettevalmistus sai tehtud ja väga kahju on, et oma võimeid platsil realiseerida ei saanud.”

“Reaalsus oli see, et HC Tallinn oli kodule kõige lähem meistriliiga võistkond. Rääkisin ka HC Kehraga, kuid otsustasin, et sõidule kuluv aeg oleks liiga pikaks läinud. Kalevi Spordihall tundus kodusaalina ahvatlevam variant,” põhjendas Pinnonen just pealinna klubiga liitumist.

“Eesmärk oli ikka võistkonda võimalikult palju aidata. Ma oleks tahtnud olla just rünnakute alustaja, kes ei pruugi olla kõige resultatiivsem mees, kuid loob eeliseid teistele,” rääkis suurte kogemustega mängumees. “Võistkonnas oli palju tahtmist täis noori mängijaid ning Kaspar (Lees – toim.) oli väga heas vormis. Potentsiaali, mida kullaks realiseerida, oli palju.”

“Mikk oli viimane pusletükk, mida selle hooaja võistkonna kompekteerimisel vajasime. Meil oli hooaja lõpufaasiks igale kohale vähemalt kaks meest ning kõik olid terved. Meeskonna arenguks on esmatähtis ka trennis omavahel võrdsete koosseisude vahel võidelda,” kommenteeris HC Tallinna peatreener Risto Lepp. “Mikk näitas ka juba treeningutel nauditavat minekut, kuid hoidsime teda veel tagasi, et ta ennast enne sisse mängiks kui võistlustulle astuks. Noortele on sellistelt maailma näinud meestelt palju õppida.”

“Pinnonen võib vabalt mängida ühtviisi hästi nii vasakus ääres, vasaksisemise kui ka mängujuhi positsioonil. Minul on kindel arvamus, et Miku potensiaal professionaalina jäi klubikäsipallis täielikult avamata. Oma tippaegadel oleks ta võinud mängida ka maailma tippklubides kindla rollimängijana 15-20 minutit, kuna on võimeline selle ajaga ulmelise show rünnakul käima panema ja üksi mänge otsustama”, lausus HC Tallinna peatreener Risto Lepp, kelle sõnul mõtleb laia silmaringiga Mikk alati ise kaasa, kuidas saaks meeskonnale võimalikult kasulik olla.

 

https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE