HC Tallinnaga kohtuv Rootsi tippklubi on seadnud eesmärgiks koduliiga kuldmedali

detsember 4, 2021

Käsipalli meeste EHF European Cup karikasarja 3. ringis nädalavahetusel kahel korral HC Tallinnaga kohtuv Rootsi tippklubi Alingsås HK eesmärk on jõuda eurosarjas järgmisesse ringi ning tulla sel hooajal Rootsi meistriks.

Hetkel hoiab Lõuna-Rootsi 25 000 elanikuga Alingsåsi linna klubi Rootsi meistriliiga viiendat kohta. Kunagine Eesti koondislase Mikola Naumi koduklubi oli avaringis üle Serbia klubist RK Metaloplastika Sabac 63:53 ning teises ringis 65:48 Ukraina hõbedameeskonnast Donbas.

“Hoiame Rootsi meistriliigas neljateistkümne võistkonna hulgas hetkel viiendat kohta. Senise hooajaga oleme päris rahul, kuid loomulikult oleks tahtnud võita veel rohkem mänge. Esmane eesmärk on pääseda koduliigas peale põhiturniiri kaheksa parema hulka ehk play-offi ning oleme seal seadnud eesmärgiks kuldmedali”, lausus 50-aastane Alingsåsi peatreener Mikael Franzen.

“Eestist ma liiga palju ei tea, kuid olen kuulnud, et Tallinn on ilus linn. Me soovime Tallinnas palju väravaid visata ning mõlemad mängud võita. HC Tallinnal on sel hooajal hea võistkond, nii et loodame, et tulevad kaks head mängu ning soovitan kõikidel saali tulla”, lisas Franzen, kes mängijakarjääri jooksul võitis Redbergslidsi ridades 7 Rootsi meistritiitlit.

Alingsås HK tituleeritumaks mängijaks on 33-aastane joonemängija Niclas Barud, kes enne praeguse koduklubiga liitumist mängis aastatel 2015-2017 Saksamaa Bundesliga klubis Frisch Auf Göppingen. Rootsi klubi ridadest leiab kolm leegionäri – taanlasest paremisisemine Mathias Back Möller (23), taanlasest vasaksisemine Mathias Pedersen (24) ja soomlasest vasaksisemine Christoffer Thor (23).

HC Tallinna ridadest puuduvad sel korral euromängudest kolm ukrainlasest leegionäri – vasaksisemine Oleksii Shcherbak (23) jääb eemale hüppeliigese vigastuse tõttu. Mängujuht Vitalii Horovyi (24) ja paremäär Dmytro Turchenko (30) ei saa hetkel HC Tallinnat esindada, kuna ootavad vastavalt viisa ning tööloa pikendamist.

Avamäng HC Tallinna ja Alingsås HK vahel peetakse täna kell 14:00 Sõle Spordikeskuses. Korduskohtumine peetakse homme kell 14:00 Kalevi spordihallis. Kõikide pilteti ostnud peatvaatajate vahel loositakse välja iPhone 13.

Alingsås HK koosseisu (eurohandball.com) – https://www.eurohandball.com/en/club/yv2c2ICz_BQc0XJOZG1htA/alingsas-hk/

Alingsås HK koduleht –https://alingsashk.myclub.se

Rootsi meistriliiga turniiritabel – https://www.flashscore.com/handball/sweden/handbollsligan/standings/

HC Tallinna koosseis (eurohandball.com) – https://www.eurohandball.com/en/club/9lIBTq4eebYARf7GY-IFqA/hc-tallinn/

hctallinn.ee

https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE