HC TALLINNA NAISKOND ON INDU TÄIS!

mai 6, 2016

Naiste käsipalli meistrite liigast võttis sel hooajal osa neli naiskonda. Hooaeg lõppes Reval-Sport/ Mella naiskonna võiduga. Finaalis alistati Reval-Sport/Padise numbritega 32:24. Pronksikohtumises alistas meie HC Tallinn SK Tapa seisuga 26:24. Heidame naiskonna ühe eestvedaja Mari Helsteini peatreeneri Ergo Rohi ja HC Tallinna asutaja Risto Lepaga pilgu möödunud hooajale.

Helstein lükkas lumepalli veerema

HC Tallinna naiskonna loomisel on suur roll Mari Helsteinil, HC Tallase kasvandikul, kes otsustas tiimi komplekteerimiseks tuttavas käsipallurid kokku kutsuda. Esimene ühine trenn tehti 2015 aasta veebruaris. „Suvel osalesime ka esimest korda rannakäsipallil ning pidevalt jätkuv treenimine tõi kaasa huvilisi juurde ning tänaseks julgen öelda, et meil on koos üks tõeliselt tugev ja motiveeriv naiskond,” kirjeldas asjade kulgu Helstein. Tänavuse hooaja võib tema sõnul lugeda igati kordaläinuks. „Naiskond on oma iseloomu ja olekuga suutnud tekitada palju tähelepanu. Naiskonnale on tekkinud sõprusmeeskond, intensiivsed ja mitmekülgsed trennid on meid kenasti reel hoidnud ning eesmärgid ja soovid järgmiseks hooajaks on suured,” rääkis Helstein. Peatreener Ergo Rohi hinnangul on naiskonnal väga tugev kambavaim:„ Kõik naised saavad omavahel hästi läbi ja ma tean, et nad korraldavad koos ka palju ühisüritusi.”

HC Tallinna asutaja ja treener Risto Lepp avaldas kiidussõnu Helsteini aadressil: „Suur Mari Helsteinile, kes tegi ettevalmistus naiskonna loomiseks juba alates 2015 aasta jaanuarist ja hakkas noorena käsipalli mänginud naiste seas asja promoma.” Samuti lisas Lepp, et ühes tõsises klubis peab olema ka naiste võistkond. „Naiste ja tüdrukute pallimängusport on kahjuks Eestis veel täiesti lapsekingades ning üritame oma panuse anda, et ka naisterahvad saaksid võimaluse tegeleda sellise laheda alaga nagu käsipall,” rääkis naiskonna vajalikkusest Lepp.

Meistriliiga tasemega võib rahule jääda

Naiste käsipalli meistriliiga tasemega on rahul nii peatreener Rohi, kui ka mängija Mari Helstein. „Meistriliiga tase oli igati võrdväärne. Usun, et võidušansid olid tegelikud kõigil võistkondadel,” rääkis Helstein. Peatreener lisas, et tänu aina kasvavale käsipallihuvile on tase naiste seas tõusvas trendis. Samuti jagub mõlemal kiidusõnu meistriliiga korralduslikule poolele. „Meistriliiga korraldusliku poole pealt pole nuriseda millegi üle, tuleb kiita naiskondi, kes suutsid kõik enda kodumängud kenasti läbi viia,” sõnas Ergo Rohi.

HC Tallinna esimese hooaja võib lugeda Mari Helsteini sõnul lugeda kordaläinuks. Järgmisel hooajal soovitakse kõrgemale pürgida ning selleks otsitakse naiskonna juurde uut peatreenerit. Hooaja alguses treenis naiskonda Helstein ise, teises pooles tuli appi Ergo Rohi. „Trenni tegime kolm korda nädalas: kaks korda olime saalis ja ühe korra nädalas käisid naised MyFitnessi trennis meie klubi enda mängija Kadri-Liis Vähi käe all füüsilist vormi parandamas,” kirjeldas selle hooaja treeningute graafikut Rohi. Naiskond otsib endiselt ka sponsoreid, kes nende unistusi toetaks nii saalirendi kui varustuse osas.

Kuhu on liikumas naiste käsipall Eestis?

Mari Helstein: „Tänu HC Tallinna naiskonna tulekule kindlasti edumeelselt ülespoole!”

Ergo Rohi: „ Eesti naiste käsipall on kindlasti liikumas positiivses suunas. Jutud käivad, et järgmine hooaeg lisandub naiskondi veelgi ja see teeb kindlasti liiga tugevamaks ja põnevamaks!”

HC Tallinna naiskond ootab treenima ka kõiki toredaid ja naerusuiseid huvilisi, et oma vahvat seltskonda veelgi suurendada!

hctallinn.ee

https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE