HC Tallinn üllatas meistiliigas eelmise hooaja hõbedat Kehrat!

november 6, 2017

Käsipalli Eesti meistriliigas peeti kolm 6. vooru kohtumist. HC Tallinn vormistas vooru suurima üllatuse, alistades kodusaalis HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi 26:25 (11:15). Võidud said kirja ka Põlva Coop ja Viljandi HC.

Avapoolajal ei ennustanud Kalevi spordihallis miski, et meistriliiga uustulnuk HC Tallinn – keda juhendab kauaaegne kehralaste peatreener Jüri Lepp – suudab 11-kordset Eesti meistrit üllatada. Kehra sai paari väravaga ette ja kuigi korraks oli tablool 6:6 viik, libisesid külalised eest ning võitsid poolaja 15:11.

Jüri Lepp: reamäng see minu jaoks kindlasti polnud

Kehra tutvustas Eesti käsipallipublikule esimest kohalikus liigas mängivat alžeerlast, sest meeskonnaga liitus varem nii Araabia Ühendemiraatides kui Makedoonias mänginud Abdel Djalil Machoud. 24aastane vasaksisemine oli avapoolajal heas hoos, visates 4 väravat.

Riietusruumist väljus Tallinn võimsa hooga – kiirelt oli tablool seis 14:15 ja kuigi Kaspar Leesi kaks väravat taastasid Kehra kolmeväravalise edu, siis pealinlased said hoo sisse. 44. minutiks sai HC Tallinn esmakordselt ette, 18:17 ja viimane veerandtund kulges väga põnevalt ja närviliseltki.

Korduvalt vähendas Kehra vahe minimaalseks, ent järjekordse spurdi toel oli Tallinn ees 23:19. Lees ja Machou andsid oma parima ning viimase minuti algul oli seis 26:25. Kehralased said viigivõimaluse, mängisid osavalt viskele Martin Neruti, kuid pealinlaste 17aastane väravavaht Armis Priskus tõrjus ning HC Tallinn võttis magusa skalbi.

Endine kehralane Marko Slastinovski viskas võitjate kasuks 7 ja Markus Viitkar 5 väravat. Kehra meeskonnas jäi Leesi ja Machou arvele vastavalt 7 ja 6 tabamust. HC Tallinna peatreener Jüri Lepp tunnistas, et tema jaoks oli kohtumine loomulikult eriline.

“Olen Kehras nii pikki aastaid käsipalli arendanud ehk reamäng see kindlasti polnud. Algul ei saanud kuidagi kaitset pidama ega kiirrünnakutesse joosta. Otsustasime kaitset aktiivsemaks muuta, kuna 6-0 ei toiminud meil üldse. Muudatus tõi edu, kuigi meie noor meeskond andis vastastelegi võimalusi,” selgitas Lepp.

Kehralaste juhendaja Kaupo Liiva oli loomulikult pettunud. “Kontrollisime avapoolaega täielikult, kuid korduvad eemaldamised lõhkusid meie mängu ja mängijadki läksid endast välja,” tunnistas Liiva. “Lõpu mängisime jälle hästi, aga punkte tabelisse ei saanud. Uus mees Machou vajab muidugi veel aega, aga tegi korraliku mängu nii kaitses kui rünnakul.”

Vaata ETV videoklippi ja pildigaleriid

sport.err.ee/hctallinn.ee

https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE