Kõik 7-12 aastased lapsed on oodatud käsipallitreeninguid tasuta proovima!

jaanuar 10, 2017

Käsipalliklubi HC Tallinn tegutseb Eesti käsipallimaastikul viiendat hooaega. Klubil on noorte treeninggrupid kõikides Tallinna linnaosades ning paljudes lähivaldades.

Ambitsioonikate plaanidega 2012. aasta sügisel alustanud HC Tallinnal on kokku 40 noorte treeninggruppi, naiste meistriliiga ning meeste esiliiga võistkond. Järgmiseks hooajaks on eesmärk koostada ka Eesti meeste meistriliiga võistkond.

KÄSIPALL – MAAILMA MITMEKÜLGSEIM SPORTMÄNG
Käsipalli loetakse maailma mitmekülgseimaks sportmänguks, kus ühtviisi olulised nii kehaline võimekus (kiirus, vastupidavus, jõud ja osavus) kui ka õigete otsuste tegemine! Käsipallurid on oma universaalsuse tõttu ning oskusega mängida ka teisi pallimänge (rahvastepall, jalgpall ning korvpall) tavaliselt iga kehalise kasvatuse õpetaja suured lemmikud. Maailma tippkäsipall on muutunud väga populaarseks ning atraktiivseks (käsipall oli Rio de Janeiro 2016 olümpial müüdud pealtvaatajate piletite seas populaarsuselt nr. 2 jalgpalli järel).

KÄSIPALLIKOGUKONNA SUURENDAMINE ON ÕNNESTUNUD SUUREPÄRASELT
“Klubi on 4,5 tegevusaasta jooksul avanud järjest uusi treeninggruppe, kuna huvi laste käsipallitreeningute vastu on olnud suur. Samuti teeb suurt rõõmu ka meeste ning naiste amatöörvõistkondade edukas käivitamine. Enne meie klubi toimetama hakkamist oli pealinna lastel vähe võimalusi käsipallitreeningul osaleda. Lasnamäel on alati noortega tublisti tegutsenud HC Tallas, Mustamäel ja Põhja-Tallinnas põhiliselt tüdrukute ja naiste käsipalli edendaja Reval-Sport ning Mustamäel tegutses ka Bramanise Käsipallikool, kuid üleüldine ala pilt oli Tallinnas nukker. Meie klubi noored treenerid on teinud suurepärast tööd ning hetkel saame pakkuda läbi treeningute positiivset emotsiooni 550 lapsele. Oleme südames optimistid, katsume iga teele ette jäävale probleemile leida positiivse lahenduse ning tegutseme pikaajaliste eesmärkidega, et luua tipptasemel noortetöö püramiidsüsteem. Meil on veel väga palju areneda, oleme seni keskendunud laste treeningutel mitmekülgse põhja ladumisele ning treeninggruppide käivitamisele. Leiame, et noortega peaksid intelligentsete sportlaste kasvatamiseks tegelema kõige energilisemad, motiveeritumad ning haritumad treenerid. Õnneks on Eesti riik ja Tallinna linn järjest rohkem hakanud aru saama, et just noortetreeneri elukutset tuleb senisest palju rohkem väärtustada, kui meie riik soovib tulevikus tippspordis rahvusvahelises tasandil kaasa rääkida”, lausus klubi tegevjuht ja peatreener Risto Lepp.

PRIORITEET ON NOORTE TREENERITE KOOLITAMINE
Klubi noortetöö juht Madis Kokkuta sõnul on klubi panustanud ja investeerinud väga palju uute treenerite kasvatamisse. “Oleme ise arenenud klubi tegevusajaloo jooksul kõvasti. Oleme teinud klubi algusaastastest peale koostööd Taani Käsipalliliiduga, mis on käsipallimaailmas absoluutne tippriik ning võtsime nõuks õppida parimatelt. Taani treenerid on mitmel korral meie treenereid Tallinnas koolitamas käinud ning me oleme isel mitmel korral seal käinud. Oleme palju teinud klubisiseseid koolituspäevi, klubi on leidnud võimalusi tasuda treenerite kõikvõimalike enesekoolitusseminaride eest ning oleme pideva enesetäiendamise suuna tuliusksed pooldajad. Oleme väga palju õppinud oma kogemusest, teinud muidugi ka palju vigu, aga seeläbi ka arenenud. Meil on pikaajaline visioon ning usume, et järjepideva tööga on kõik võimalik”, rääkis Kokkuta.

UUE KONTSEPTSIOONI HC TALLINN 2.0 KASUTUSELEVÕTT
Oleme liitnud oma kogemused, arvukad koolitused nii Eestis kui välismaal ning läinud klubis üle uuele süsteemile HC Tallinn 2.0, mida hakkavad treenerid alates jaanuarist 2017 ellu viima:
– Kõikidel gruppidel ühine kaasaegseim käsipallitreeningu metoodika ja mängujoonis võistlustel
– Üleminek treeninggruppidest võistlusgruppideks
– Käsipalli baastehnika õpetamisele rohkem tähelepanu
– Treeningud efektiivsemaks ja harjutused/mängud alati koos palliga
– Lapsevanematest tugiisikud abistama gruppide peatreenereid saavutamaks grupisisene meeskonnatunne ka väljaspool trenni

TÜTARKLUBID HC TARTU JA HC PÄRNU ON TUBLISTI KÄIVITUNUD
HC Tallinna tütarklubid HC Tartu (loodud sügis 2014) ja HC Pärnu (loodud sügis 2015) on hästi käima läinud ning treenides kokku 100 noorkäsipallurit.

UUTEL LASTEL VÕIMALIK KLUBIGA LIITUDA – ESIMENE KUU TASUTA!
Kõikidel Tallinna, Tartu ja Pärnu 7-12 aastastel on võimalik klubiga liituda ning treeningu sobivust esimene kuu tasuta proovida.

Treeninggruppide info:
HC TALLINN: hctallinn.ee – TREENINGGRUPID – vali lapsele sobiv treeningkoht ja grupp
HC Tartu – hctallinn.ee/hctartu
HC Pärnu – hctallinn.ee/hcparnu

hctallinn.ee

https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE