HC Tallinn on huvitatud järgmisel hooajal osalema Soome käsipalli SM-liigas

veebruar 26, 2020

Käsipalliklubi HC Tallinn eestvedajast peatreener Risto Lepp ja Soome SM-liiga klubi Helsinki IFK omanik Ville Leppänen on paar viimast kuud tegelenud kahe riigi meeste meistriliiga klubidele ühise väljundi leidmisega.

“Risto rääkis mulle juba suvel ambitsioonika HC Tallinna meeste võistkonna huvist liituda tulevikus Soome SM-liigaga ehk Soome tugevaima meeste võistlussarjaga, kuna soovib saada võistkonnale arenemiseks pidevalt võimalikult palju tugevaid mänge ja uusi väljakutseid. Helsinki IFK, teiste SM-liiga klubide ning ka Soome Käsipalliliidu meelest on idee suurepärane kui saaksime oma liigasse nii HC Tallinna ning miks mitte ka teise tugeva Põhja-Eesti klubi HC Kehra. Enamus SM-liiga võistkondi on kõik kas Helsingis baseeruvad või kuni tunnise bussisõidu kaugusel sadamast. Vaid Turu võistkond jääb kaugemale”, lausus Leppänen, kes on põhjanaabrite klubidega suheldes saanud projekti suhtes eranditult vaid positiivset tagasisidet.

“Soome SM-liiga on teinud viimaste aastate jooksul tugeva sammu edasi nii taseme kui publikuhuvi seisukohalt. Liiga tugevust näitab asjaolu, et lisaks Euroopa Meistrite liiga alagrupiturniiril osalevale Riihimäki Cocksile on sel hooajal vähemalt seniste tulemuste põhjal esikoha nimel valmis võitlema ka Helsinki Dicken ja Karjaa BK-46. Sõidame täna HC Kehra peatreeneri Mart Raudsepaga Helsingisse koosolekule, kus koos Soome SM-liiga klubide esindajad. Koostasime Villega paar nädalat tagasi Tallinnas ühiselt esialgse süsteemi prototüübi ning panime lennukad mõtted kirja. Ville on tublisti Soomes eeltööd teinud ning esitleme ideed ka teistele SM-liiga klubidele. Kogume kõik head mõtted kokku, paneme ühiselt konkreetse plaani paika ning siis teeme ametliku ettepaneku nii Soome, Eesti kui ka Euroopa Käsipalliliidule”, lausus Risto Lepp, kelle juhendamisel on tallinlased tänavusel hooajal osalenud nii eurosarjas, Balti liigas, Eesti karikavõistlustel ning Eesti meistrivõistlustel.

hctallinn.ee
https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE