HC Tallinn nihkus võiduga Raasiku üle esikolmikule lähemale

jaanuar 21, 2021

Meeste meistriliigas peeti üks kohtumine. Arukülas võõrustas Raasiku/Mistra vahelejäänud mängus Tallinnat ja külalised said 29:23 (16:12) võidu. 11 punkti peale tõusnud Tallinn jääb nüüd ühe vähempeetud mängu juures esikolmikust kahe silma kaugusele.

Eelmisel nädalal võiduga SK Tapa/N.R. Energy üle punktiarve avanud Raasiku/Mistra tunnistas kahes eelmises omavahelises kohtumises Tallinna viie- ja üheksaväravalist paremust. Raasiku tervitas pärast vigastuspausi tagasi ekskoondislast Sten Toomlat, samas kui pealinlastel puudus mitu põhitegijat, eesotsas mängukeelus olnud Mikk Pinnoneniga, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Mängu avavärava viskas Aruküla spordisaalis omamoodi sümboolselt platsi kogenuim pallur ja kohaliku käsipalli kasvandik ehk Antti Rogenbaum. 39-aastane joonemängija saatis joonelt palli vaid aasta noorema Marius Aleksejevi selja taha, kuid Tallinnal tabasid hästi Markus Viitkar ja Rauno Aus ning peagi olid külalised 5:2 ees.

Raasiku oli rünnakul pisut hädas, Tallinn aga karistas kindlalt ning Markus Oliver Mädo tegi 13. minutil seisuks juba 10:4. Tallinna tagaliini hõreduse tõttu kasutas peatreener Risto Lepp huvitavaid lahendusi ja nii mängisid vahelduva eduga tagamehe rolli nii joonemängija Viitkar kui ka paremäär Dmõtro Turtšenko.

Poolaja lõpul suutsid aga Jüri Lepa hoolealused mängu uuesti sisse saada ja kahe Taavi Tibari tabamuse järel vähenes vahe 26. minutil vaid kolmele väravale – 14:11. Võimalusi oli enamakski, aga Aleksejev tegi tähtsatel hetkedel mitu tõrjet. Puhkepausile mindi Tallinna juhtimisel 16:12.

Teisel pooltunnil kippus kohtumine teatud käsikirja järgi kulgema. Tallinn sai kuue väravaga ette, Raasiku võitles hästi ning Tibari väravast tuli 39. minutil 19:16. Uuesti spurtisid Kaspar Leesi vedamisel külalised ja Turtšenko tegi 22:16. Jüri Lepp võttis aja maha ja hiljuti Tallinna särgi Raasiku oma vastu vahetanud Enrico Anton viskas uues vormis esimese värava.

Vennad Viitkarid jätkasid pealinlaste ridades resultatiivselt – Martti tabas kaugelt ja Markus realiseeris kiirrünnaku ning Tallinn sai kümme minutit enne lõppu kohtumise suurima edu 24:17. Raasiku püüdis, aga lähemale kui neli väravat ei saadud kuidagi. Tallinn võttis lõpuks 29:24 võidu.

Markus Viitkar ja Lees viskasid võitjate kasuks kuus ning Martti Viitkar viis väravat. Kaotajate poolel tabas Tibar seitse, Marko Slastinovski viis ja Martin Nerut kolm korda. Tallinn tõusis 11 punkti peale ja on ühe vähempeetud mängu juures kolmandal astmel asuvast HC Kehra/Horizon Pulp&Paperist kahe silma kaugusel. Põlva Servitil on 24 ja Viljandi HC-l 15 punkti.

Järgmised mängud Eesti meistriliigas:

27.01.  19:00  Põlva Serviti – Raasiku/Mistra

27.01.  19:00  Viljandi HC – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper

27.01.  19:00  SK Tapa/N.R. Energy – Tallinn

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]