HC Tallinn kohtub nädalavahetusel eurosarjas kodus Rootsi tippklubiga

detsember 2, 2021

Kohtumine algas väravavahtide ja kaitseliinide särades ning tabamusi tuli ülimalt visalt. Seitsmendal minutil oli tablool seis 1:1 ja mängust polnud selleks hetkeks visatud veel ühtki väravat, sest ukrainlased Dmõtro Turtšenko ja Vladislav Naumenko olid täpsed karistusvisetel.

Kümnendal minutil pääses pärast Enrico Antoni tabamust 3:2 juhtima Raasiku/Mistra, kolm minutit hiljem oli mänguseis 4:4 viigis. Seejärel hakkas külalismeeskond korjama kaheminutilisi karistusi ja Tallinnal sattus pidurdamatusse hoogu Jürgen Rooba.

Koguni 13-minutilise perioodi vältel jäi Raasiku väravata, samal ajal tabas Eesti koondise paremäär Rooba aga viis korda ning Tallinn juhtis 10:4. Raasikulased suutsid omakorda vastaseid viis minutit nulli peal hoida ning Aleksander Kesküla ja Sander Sven Annula vähendasid vahet.

Avapoolaja viimane sõna jäi Roobale, kelle tabamuse järel mindi puhkama seisul 12:6. Teise pooltunni algul nii kaua väravate viskamisega ei oodatud ning Kesküla ja Marek Karu avasid mõlema tiimi skooriarve. Ääremängijad Karu ja Rooba jätkasid suurepärases hoos ning viisid Tallinna 39. minutil 16:8 ette.

Korraks üheksale väravale rebenenud kaotusseisu vähendasid Rauno Kopli ja Arno Vare 47. minutiks kuuele, kui viimase viskest tuli 18:12. Raasiku proovis seitsmekesi kuue vastu, aga lähemale ei saanud. Armis Priskus tõrjus võõrustajate väravasuul hästi ja karistas vastaseid korra ka üle välja tühja puuri visatud palliga.

HC Tallinn sai 24:17 võidu, Rooba arvele jäi lõpuks kaheksa väravat. Karu lisas viis ja Turtšenko neli tabamust. Raasiku/Mistra poolel olid täpsemad Anton nelja ning Vare, Kopli ja Kesküla kolme väravaga.

Pealinlased tõusid kuue punkti peale ja vähemalt üheks päevaks ka meistriliiga liidriks. Kolmapäeval võõrustab Põlva Serviti HC Kehra/Horizon Pulp&Paperit ning neljapäeval kohtuvad SK Tapa ja Viljandi HC. Nii Serviti kui ka Viljandi on liigas seni kaotuseta ning kogunud viis punkti.

Pildil: Jürgen Rooba tegi koduliigasse naasmise järel oma resultatiivseima mängu, visates HC Tallinna kasuks kaheksa väravat. (Foto: Gertrud Alatare/HC Tallinn arhiiv).

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]