HC Tallinn kohtub karikasarjavõistluste avamängus SK Tapaga

oktoober 8, 2019

Meeste käsipalliliigades tuleb pea kahenädalane paus, sest algavad 2019. aasta Eesti karikavõistlused. Sel nädalal tehakse algust kaheksandikfinaalidega, kus kahtlemata põnevaim paar on karikakaitsja HC Tallinna ja SK Tapa vastasseis. Mullu karikasarjas pronksi võitnud Põlva/Arcwood kohtub HC Viimsi/Tööriistamarketiga.

Karikavõistlustel osaleb tänavu 13 meeskonda ja nii peetakse vaid viis kaheksandikfinaali. Loosi tahtel said otse kaheksa parema hulka rekordilised 11 korda Eesti karika pea kohale tõstnud Põlva Serviti, 2014. aasta karikavõitja Viljandi HC ning esiliigameeskond Põlva Coop.

Risto Lepp: mängugraafik on hullumeelne
Ainsa meistriliigapaarina tuli loosirattast välja vastasseis HC Tallinn – SK Tapa. Mullu karikafinaalis üllatuslikult Põlva Serviti alistanud Tallinn jäi tänavuse meistriliiga avavoorus just teisipäevasele karikavastasele 20:21 alla. Tapa pole veel kunagi karikafinaalis mänginud, viimati jõuti nelja parema sekka 2012. aastal.

“Karikavõitu tahaks kaitsta, kus me siis vähemaga piirdume. Eelmisel aastal tegime suurüllatuse ja nüüd on kohe avaringis paras pähkel Tapa näol pureda. Valmistume tõsiselt ja mõtleme hetkel ainult karikamängule,” kinnitas Tallinna peatreener Risto Lepp, kelle meeskonda ootavad nädalavahetusel ees kaks kohtumist eurosarjas.

“Mängugraafik on olnud ja on endiselt küllalt hullumeelne. Mänge on nii palju, et normaalseks treenimiseks aega ei jää. Lisame siia vigastustelaine ja mõned aega teenivad pallurid ning hõreda koosseisuga ongi see viimane kuu päris keeruliseks kujunenud,” lisas Lepp.

“Väga lootsime, et saame mõne kergema vastase avaringiks, aga loos on pime – tuli hoopis see, keda kõige vähem soovisime. Tallinn on ikkagi karikakaitsja ja soosik, olgugi, et me neid liigas võitsime. Kindlasti tahavad tallinlased end rehabiliteerida,” arvas Tapa peatreener Elmu Koppelmann.

“Tasub arvestada, et liigamänguga võrreldes on Tallinnal juures minu õpilane Kaspar Lees, kes toob kogemust ja mõistust. Esimene aste on raske, aga eesmärgid kõrged ja kui tahad kaugele jõuda, pead tahes tahtmata tugevaid vastaseid alistama. Lisaks selgub karikasarjas edasipääseja kahe mängu kokkuvõttes ja Tapal pole kellelgi kerge,” lubas Koppelmann.

Kümnekordne karikavõitja Kehra alustab HC Tallinn 2 vastu
Teisipäeval peetakse veel teinegi kaheksandikfinaalide avakohtumine, kui Tartu Ülikool võõrustab Aruküla/Audentest. Tartlased alustasid esiliigat ühe suure võidu ja kahe napi kaotusega, Arukülal pole meistriliiga tabelis veel punktigi.

Mullu esiliiga võitnud ja karikavõistlustel Viljandi HC alistamisega kolmanda koha teeninud Põlva/Arcwood stardib kodusaalis HC Viimsi/Tööriistamarketi vastu. Viimsilased on kuuel korral karikafinaalis kaotajaks pooleks jäänud. Viimati jõuti nelja hulka 2017. aastal, kui veerandfinaalis alistati just kolmapäevane vastane.

Kümnel korral Eesti karikavõitjaks kroonitud HC Kehra/Horizon Pulp&Paper alustab teekonda võõrsil esiliigameeskonna HC Tallinn 2 vastu. Kui kehralased on tänavu pidanud juba kuus mängu ja võitnud neist neli, siis Tallinn 2 hooaeg algas pühapäeval 30:27 võiduga karikavastase duubli HC Kehra/Primendi üle.

Viimane kaheksandikfinaalide avakohtumine peetakse pühapäeval ja seal kohtuvad esiliigatiimid Tallinna Oskar ja Raasiku/Mistra. Oskar on kahekordne Eesti karikavõitja ja mullu mängiti raasikulaste eelkäija HC Tallasega esiliigas kaks ülipõnevat põhiturniiri mängu – 23:23 ja 32:33, enne kui jäädi kahel korral nelja väravaga alla veerandfinaalseerias.

Eesti karikavõistluste kaheksandikfinaalide avamängud:

8.10.   19:00  HC Tallinn – SK Tapa (Kalevi spordihallis)

8.10.   19:30  Tartu Ülikool – Aruküla/Audentes (TÜ spordihoones)

9.10.   19:45  Põlva/Arcwood – HC Viimsi/Tööriistamarket (Mesikäpa hallis)

9.10.   19:30  HC Tallinn 2 – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper (Viimsi spordihoones)

13.10.  16:15  Tallinna Oskar – Raasiku/Mistra (Kristiine Spordis)

Pildil: Mullu lõppesid Eesti karikavõistlused HC Tallinna võiduga, teisipäeval algab uus teekond ihaldatud trofee suunas. (Foto: Helin Potter/arhiiv).

handball.ee

https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE