HC Tallinn kohtub Balti liigas HC Kehraga

november 1, 2019

Juba reedel algav kolmepäevane käsipalli Balti liiga “nädalavahetus” toob Eesti klubide osavõtul kolm kohtumist, sest ainsana A-tugevusgrupis osalev Põlva Serviti on mänguvaba. Viljandi HC võõrustab kaht tugevat Leedu klubi ning HC Tallinn ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper võtavad teineteisest mõõtu Sõle spordihoones.

Kõik kolm sel nädalavahetusel aktsioonis olevat Eesti klubi mängivad B-grupis, mille tabeliseis pärast esimesi mänge näeb hea välja. Kehra on kahe võiduga esikohal, Tallinn järgneb ühe võidu ja ühe kaotusega. Aga sel nädalal seni punktita Viljandit väisavad leedukad on pidanud vaid ühe kohtumise.

Viljandi HC läheb võiduta seeriat peatama

Mullu kohtus Viljandi nüüd küllasaabuvate Vilniuse VHC Šviesa ja Kaunase Granitas-Karysiga nii kodus kui võõrsil ning kaotas kõik neli mängu. Veebruaris oldi võõrsil Leedu liiga hõbedatiimi Šviesa vastu veel poolajal neljaga peal, kuid jäädi lõpuks 24:27 alla. Balti liigas on mulkidel hetkel tosinamänguline võiduta seeria.

“Kaotasime mullu mõlemale, aga mõned mängud tulid päris hästi välja. Nägin nende omavahelist mängu eelmisel kuul, mis oli üllatavalt tasavägine, sest ühe väravaga võitnud Šviesa peaks paberil tugevam olema. Pealinna meeskond on kaua kokku mänginud ning on ehk kiirem ja loovam,” analüüsis Viljandi peatreener Marko Koks.

“Granitasel on uus noor peatreener ja mitmeid uusi pallureid, kuid ka väga osav mängujuht Tadas Bučinskase näol. Lisaks oleme viimastel aastatel hädas olnud nende väravavahtidega, eriti üle kahe meetri pika Lukas Gurskisega. Kui saame realiseerimisega paremini hakkama, siis on kõik võimalik,” arvas mulkide juhendaja.

“Kuuajaliseks veninud mängupaus avaldas teisipäevase kaotuse juures HC Tallinna vastu selget mõju. Nagu loomulikult ka tõsiasi, et meil puudus seitse mängijat vigastuste, töö- või sõjaväekohustuste tõttu. Nädalavahetuseks on kindlasti tagasi Mikk Varik ning lootust on, et ka Robert Lõpp ja Oliver Ruut,” teatas Koks.

Kodumaine vastasseis tõotab tulla atraktiivne

HC Tallinn ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper kohtuvad Balti liigas esimest korda. Päevapealt kuu aega tagasi oldi vastamisi meistriliigas ning siis said kehralased napi 22:21 võidu. Enne oktoobrikuist mängu oli kahe meeskonna omavaheliste kohtumiste võitude seis 5:5.

“Meie lähme loomulikult igat mängu võitma, olgu siis koduliigas või rahvusvahelises sarjas. Iga päev on uus ja iga mäng on tähtis. Teisipäevane võit Viljandi üle näitas, et oleme päris heas hoos. Aga Kehragi on viimastel aegadel hästi esinenud, koondisepaus tuli ilmselt mõlemale võistkonnale kasuks. Usun et tuleb atraktiivne mäng, nii et ootame publikut saali seda tunnistama,” sõnas Tallinna peatreener Risto Lepp.

“Kolmapäevane võit Aruküla üle tuli lihtsalt, aga rõõmustasin hea kaitsetöö üle. Tallinna vastu peab kaitse veelgi paremini pidama ning peame suutma pealinlaste kiire tempoga kaasa minna. Kuu aega tagasi saadud võidu suunas me ei vaata, sellega võrreldes on Tallinnal tagasi Markus Viitkar ja Enrico Anton,” lausus Kehra juhendaja Mart Raudsepp.

“Alustasime Balti liigas hästi, nüüd on vaja samamoodi jätkata. Siin on vähem mänge ehk siis iga punkti väärtus suurem. Kuigi tegu on võõrsilmänguga, toimub see siiski Eestis. Kuu aja pärast ootab meid raske reis Leetu, kust juba palju keerulisem punkte hankida. Tore oleks sinna sõita täiseduga ja alagrupiliidrina,” lisas Raudsepp.

Eesti klubide mängud Balti liigas sel nädalavahetusel:

2.11.   16:00  HC Tallinn – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper (Sõle spordihoones)

2.11.   18:00  Viljandi HC – Kaunase Granitas-Karys (Viljandis)

3.11.   13:00  Viljandi HC – Vilniuse VHC Šviesa (Viljandis)

 

hctallinn.ee / handball.ee

https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE