HC Tallinn käis õppereisil Taanis

märts 7, 2016

HC Tallinna noortetöö juht Madis Kokkuta ning tegevjuht Risto Lepp viibisid nädalapäevad tagasi õppereisil Taanis, kus said rohkesti mõtteid ja inspiratsiooni Eesti käsipalli edasi arendada.

Eestlastel oli giidiks Taani Käsipalliliidu arendusosakonna juht Søren Simonsen, kelle eestvedamisel külastati Taani kõige kuulsamat mängijate “talendivabrikut” GOG Handball, valitsevat meeste meistermeeskonda KIF Kolding Kopenhagen ning arendati HC Tallinna klubistruktuuri. Samuti vaadati Taani meeste meistriliiga mängu GOG – Skjern ning Meistrite liiga kohtumist KIF Kolding Kopenhagen – Montpellier.

IMG_2986-2Taani Käsipaliliidu arendusosakonna juht Søren Simonsen, Madis Kokkuta, GOG spordidirektor Jacob Landtved ja Risto Lepp (foto: hctallinn.ee)

Inspiratsioon tulevikuks –  HC Tallinna oma saal ja käsipalliakadeemia 
GOG Handball on loodud 1973. aastal väikeste asumite (Gudbjerg, Oure and Gudme) nimede esitähtede põhjal. Läbi aegade on klubi tuntud kvaliteetsete mängijate kasvatamise tõttu. Klubil on 100% osalusega oma saal, mis omavalitsuse poolt neile soodushinnaga müüdud. Meistriliiga klubi kõrval tegutsevad ka noortevõistkonnad ning akadeemia, kuhu saabuvad üle kogu Taani käsipalliga tuleviku siduda soovivad poisid ja tüdrukud kokku. Lisaks parimatele treeningtingimustele on neile loodud ka suurepärased võimalused õppimiseks, elamiseks ja sotsiaalsete oskuste arendamiseks. Akadeemiast käsipallihariduse ja keskhariduse saanud noortest koguni ca 75% on hiljem teeninud palgalise lepingu käsipalliklubidega. “Oleme samuti tulevikus väga huvitatud akadeemia loomisest, kus oleksid professionaalsed treenerid ning saaksime Audentese kõrval anda samuti panuse tippmängijate kasvatamiseks. Enne seda peame aga täitma suurima unistuse e. leidma võimaluse ehitada klubile oma saal, kuna Tallinnas on käsipalli mängimiseks vaid paar täismõõtmetes käsipallisaali”, lausus Madis Kokkuta.

IMG_2998-3 (1)Søren, Risto ja Madis GOG ja Skjerni mängul (foto: hctallinn.ee)

Taani professionaalsem sisepallimänguklubi Kolding Kopenhagen näitas taset
“Saime võimaluse koos spordidirektori ja endise tippmängija Lasse Boeseni seltsis enne Meistrite liiga mängu Montpellieriga tutvuda nende tegevusega, vaadata kontorit, saali, VIP-tsooni ning ta andis meile nõu tulevikuks esindusmeeskonna loomiseks. Käsipalliklubi omab Koldingu linnas asuvat ja 6500 pealtvaatajat mahutavat saali 30% osalusega ning mängust on tehtud tohutu sündmus. Enne ja peale mängu on fännidele kui ka VIP-idele korraldatud mõnus olemine söögi- ja joogiga. Taanis on väga prestiižne olla käsipalli toetaja ning läbi toetamise saavad esiteks firmad kaasa aidata ala arengule ning loovad omavahel kontakte ka äritegemiseks”, lausus Risto Lepp.
IMG_3040Madis, Kolding Kopenhageni spordidirektor Lasse Boesen ja Risto (foto: hctallinn.ee)

Søren Simonsen aitas HC Tallinna mõtteid kitsenda
“Søreniga kontakt ulatub 2014. aastasse, kui Taanis seminaril käisime. Juba siis andsime talle Madisega märku, et soovime kindlasti koostööd Taani Käsipalliliiduga teha. Eelmisel hooajal käisid Taani U8 ja U10 treenerid eestlasi koolitamas, sel suvel on plaanis ka U12 treener siia kutsuda. Samuti olid detsembris meie treenerid Taanis seminaril. Ta aitas meie paljusid ja lennukaid ideid veidi konkreetsemaks muuta ning soovitas keskenduda kõige tähtsamale ehk noorte mängijate ja treenerite arendamisele. Samuti aitas ta meie organisatsiooni struktuuri täpsemalt paika saada ning kõikide osapooltele vastutusvaldkonnad selgeks teha”, rääkis Lepp.
IMG_2987 (1)GOG spordidirektor Kasper Jörgensen, Søren ja Madis (foto: hctallinn.ee)

HC Tallinna ja Taani Käsipalliliidu koostöö jätkub juba suvel U12 treenerite seminariga Eestis. Madis ja Risto soovivad minna lähitulevikus pikemalt tutvuma ka GOG noorteakadeemia igapäevase treeningtööga. HC Tallinn on väga tänulik Søren Simonsenile, tänu kellele oli see õppereis nii hästi planeeritud ning õnnestus suurepäraselt.

hctallinn.ee

https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE