HC Tallinn jätkas edukat hooajalõppu võiduga SK Tapa üle

mai 11, 2022
0F2AABEA-3106-47EE-A0EA-A491E76CE738

Meeste meistriliigas jääb hooaja lõpuni kolm täisvooru. Pühapäeval võõrustas pronksmedalid kindlustanud HC Tallinn kuuendast voorust edasilükatud kohtumises SK Tapat ja sai 35:26 (18:14) võidu.

Korra oli SK Tapa sel hooajal HC Tallinna käest punkti näpanud, ent viimati ehk kaks nädalat tagasi samuti Kalevi spordihallis kohtudes jäid kindlalt, 37:28 peale pealinlased. Pühapäeval alustasid mõlemad meeskonnad vägagi tempokalt ja väravahimuliselt.

Vaid üheksaminutilise mängu järel oli tablool 6:6 viik. Siis viisid Tallinna võõrleegionärid Aleksei Štšerbak ja Vladislav Barõlov võõrustajad kahega ette. Tapa aga vastas 5:1 vahespurdiga, mille jooksul tabas kolm korda Artur Morgenson ning Marten Saare värava järel juhtisid külalised 11:9.

Tallinn haaras uuesti ohjad, hoidis tapalasi vahepeal seitse minutit väravata. SK Tapa kasvandik Karl Kramm tabas kaks korda järjest, viies 25. minutil kodumeeskonna 14:12 ette. Poolajavile eel kasvatati edu veelgi ja Jürgen Rooba täpne vise saatis tiimid riietusruumi seisul 18:14.

Tapa tõhustas teise pooltunni algul kaitset ja Artur Oganezov tegi ridamisi häid tõrjeid ning Tallinn jõudis esimese väravani alles viie minuti möödudes. Selleks hetkeks oli Vahur Oolup tabanud kaks korda ja Igor Berežnõi vähendanud kaotusseisu minimaalseks. 36. minutil keesid emotsioonid üle, karistusi jagunes mõlemale poole.

Neljakesi platsile jäänud pealinlased said sellest hoopis innustust. Eriliselt aga väravavaht Marius Aleksejev, kes tõrjus kolm karistusviset järjest! 40. minutil kasvatas Barõlov edu 22:17 peale ja kümme minutit tuli Marek Karu kiirrünnakust juba 29:21.

Tallinn oli lõpuks parem 35:26, olles nüüd võitnud kuuest viimasest kohtumisest viis. Kaspar Lees viskas kaheksa, Barõlov seitse ning Karu ja Markus Oliver Mädo kuus väravat. Kuuenda järjestikuse kaotuse saanud Tapa heaks tabas Oolup seitse, Morgenson kuus ja Berežnõi viis korda.

6. SK Tapa 17 3 1 13 435:538 7

Paremad väravakütid: Vahur Oolup (Tapa) – 102, David Mamporia (Kehra) – 94, Henri Sillaste (Serviti) – 92, Ott Varik (Viljandi) – 91, Kaspar Lees (Tallinn) – 81, Danil Gumjanov (Kehra) – 78, Vladislav Naumenko (Raasiku) – 76 ja Hendrik Koks (Viljandi) – 71 väravat.

Meeste meistriliiga 18. voor:

11.05.  19:00  Põlva Serviti – Viljandi HC (Põlvas)

12.05.  19:00  HC Tallinn – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper (Kalevi spordihallis)

12.05.  19:00  SK Tapa – Raasiku/Mistra (Tapal)

Pildil: SK Tapa sel hooajal meistriliigas HC Tallinnast jagu ei saanud – korra tehti viik ja kolmel korral jäid peale pealinlased. (Foto: Marie-Johanna Kippar/EKL arhiiv).

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]