Koondislase Kristo Voikaga täienenud Viljandi sai kodus jälle napi võidu HC Tallinn üle

veebruar 2, 2018

Meeste meistriliiga põhiturniiri viimase vooru mängus alistas Viljandi HC põnevas lahingus HC Tallinna 28:27 (12:11) ning aitas seeläbi Põlva Coopi vaheturniiriks nelja tugevama hulka, sest Tallinn vajanuks Coopist tabelis möödumiseks võitu.

Kolmapäevaõhtu tähtsaim mäng peeti Viljandis, kus kohalik käsipalliklubi ja peatreener Marko Koks olid päev varem pärjatud vastavalt linna 2017. aasta parimaks klubiks ja treeneriks. Lisaks täienes meeskond oma kasvandiku Kristo Voikaga – Eesti koondise mängujuhi tööleping Serik Belediyesporis lõppes seoses Türgi klubi rahaprobleemidega.

Väravaid tuli algul kohe väga vaevaliselt – Robin Obergi visatud HC Tallinna avavärav püsis ainsana üle nelja minuti ning avapoolaja keskpaigaks oli seis 4:4. Siis keerasid pealinlased oma värava viieks minutiks lukku ja põgenesid 8:4 juhtima. Viljandil jättis aga vigastuse tõttu mõngu pooleli põhipommitaja Robert Lõpp.

Võõrustajad võitlesid välja jälle viigi ning 29. minutil viis valgevenelane Sergei Rodjukov meeskonna esmakordselt juhtima 11:10. Marko Slastinovski viigistas, aga Voika värav tegi poolajaseisuks 12:11. Mulkide “värske” täiendus Voika oli visanud pooled oma tiimi väravatest.

Pärast puhkepausi kippus Viljandi eest saama ja juhtis 40. minutiks 18:14. Heasse hoogu sattus Kristo Järve, kuid peagi alustas Tallinn peamiselt Enrico Antoni esituses tagasitulekut. 21-aastase paremääre kaks täpset karistusviset vähendasid vahe minimaalseks ja peagi tuli Slastinovski viskest viik 23:23. Viljandi oli viimastel minutitel kindlam ja sai 28:27 võidu.

Voika ja valgevenelane Andrei Hapal viskasid kodumeeskonna kasuks kaheksa väravat, Järve lisas kuus. Pealinlaste poolel jäi Antoni arvele lõpuks noormehe hooaja parimat tähistavad üheksa väravat, Slastinovski sai kirja ühe tabamuse vähem, Oberg ja Jorma Käsper lisasid kolm. Skooritegijaid oli vähe, sest kahe tiimi peale kokku said käe valgeks vaid 11 pallurit.

Põhiturniirivõidu juba ammu kindlustanud Põlva Servitil on 28 punkti, Viljandil 21, Kehral 19 ja viimasena esinelikusse pääsenud Põlva Coopil 16. Teisel vaheturniiril jätkavad HC Tallinn 14, HC Viimsi/Tööriistamarket 10, Aruküla/Audentes kolme ja SK Tapa ühe silmaga. Esinelik (Serviti, Viljandi, Kehra ja Coop) mängib omavahel kaheringilise turniiri süsteemis kodu-võõrsil ning sarnaselt mängib ka tagumine nelik (Tallinn, Viimsi, Aruküla ja Tapa). Vaheturniiri kaks paremat pääsevad otse poolfinaali ning esimeses veerandfinaalis kohtub kolmas kuuendaga ning teises veerandfinaalis neljas viiendaga. Veerandfinaal mängitakse kahe võiduni, poolfinaal ja finaal kolme võiduni. Finaalid lõppevad mai keskel.

hctallinn.ee/handball.ee

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]