HC Tallinn jäi Eesti meistriliiga poolfinaalis alla valitsevale meistrile Põlva Serviti

aprill 27, 2018

Eesti meeste meistriliiga poolfinaalis alistas tiitlikaitsja Põlva Serviti poolfinaalseerias kolmandat korda HC Tallinna 30:21 (14:9) ning jõudis mängudega 3:0 finaali. Serviti jõudis finaali üheksandat aastat järjest ja üldse juba 20. korda.

Erinevalt kahest esimesest kohtumisest ei põgenenud Serviti kiirelt eest ära. Saadi küll värava või kahega ette, kuid 8. minutil seadis Robin Oberg tabloole 4:4 viigi. Juba traditsiooniliselt selles seerias hiilgas suurepäraste tõrjetega pealinlaste 18-aastane väravavaht Armis Priskus.

Tehnilist praaki tegid mõlemad meeskonnad üllatavalt palju, ent Serviti keeras kaitsekruvid tihedamalt kinni ning kahe Obergi värava vahele jäi Tallinnal kümneminutiline väravapõud. 16 aastat nooremale kolleegile ei jäänud alla ka Serviti puurivaht Eston Varusk, kes tegi vahepeal mitu head tõrjet järjest. 20. minutiks oli kodumeeskond ees 10:5.

Tallinna peatreener Jüri Lepp proovis mängukäiku muuta, asendades rünnakule minnes Priskuse seitsmenda platsimängijaga, aga tulemuseks olid Anatoli Tšezlovi ja Roman Aizatullovi visked tühja väravasse. Marko Slastinovski karistusvisked – Tallinna vasakukäeline realiseeris neid avapoolajal neljast neli – hoidsid seisu tasakaalus, ent Serviti läks pausile 14:9 eduseisus.

Riietusruumist tulid välja oluliselt kiiremad ja agressiivsemad võõrustajad. Varusk jätkas heade tõrjetega ja rünnak sujus õlitatult – teise poolaja esimesed kümme minutit kuulusid Servitile seisuga 8:2 ning tiitlikaitsja oli juba 22:11 ees. Siia perioodi mahtus ka kaks minutit, mille põlvalased kahemehelises vähemuses veetsid ning nad võitsid selle 2:0!

Tallinn ei loobunud, ent Serviti finaalipääsu pidurdada siiski ei suutnud. Tiitlikaitsja sai kolmanda võidu tulemusega 30:21 ja ootab finaalivastast Viljandi HC ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi vastasseisust, kus viimane mängudega 2:0 ees. Tšezlov ja Carl-Eric Uibo viskasid täna võitjate kasuks viis ning Hendrik Varul neli väravat. Tallinna poolel jäi Slastinovski arvele kuus ja Obergile neli tabamust.

“Avakohtumises olime küllalt tühjad ja uimased, kahes järgmises tegutsesime kohati päris ladusalt,” kommenteeris Serviti peatreener Kalmer Musting. “Vastane tegutses väärikalt ja võitles alati lõpuni ehk lihtsalt need võidud meile ei tulnud, ehkki võibolla lõppseisud seda ei peegelda.”

Poolfinaalide järgmised mängud:
27.04.  19:00  Viljandi HC – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper (mängude seis 0:2)

Vajadusel:
1.05.   19:00  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Viljandi HC
3.05.   19:00  Viljandi HC – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper

Pildil: Võitlust oli poolfinaalis piisavalt, aga Serviti sai HC Tallinnast mängudega 3:0 jagu. (Foto: Helin Potter).

hctallinn.ee

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]