HC Tallinn eurosarjas teise ringi ei edenenud

september 19, 2022

HC Tallinn jätkas pühapäeval võitlust Euroopa karikasarjas, kui teistkordselt mindi vastamisi Tšehhi võistkonna, TJ Sokol Nove Veseliga. Esimeses kohtumises jäi pealinna tiim vastastele alla 38:27. Euroopa tugevuselt kolmandas liigas, ametliku nimega EHF EUROPEAN CUP, alustas tänavu 77 võiskonda 29 riigist. Meie pealinna tiim läks võitlusesse alates esimesest ringist ning teises ringis asuvad võistlustulle Põlva Serviti ja Viljandi HC, kes loosi tahtel omavahel vastamisi lähevad.

TJ Sokol Nove Veseli on üks neljast Tšehhi Käsipalliliidu poolt toetatavast akadeemiast, kelle esindustiim on neljandat hooaega kõrgeimas sarjas. “Vastaste klubi ülesehitus on muljetavaldav, kui lisaks paljudele oma akadeemiast läbi käinud noortele on lisatud kuus heal tasemel professionaali. Nende seas näiteks Tšehhi koondise väravavaht ja täiendused Horvaatiast ning Ungarist,” alustas HC Tallinna asutaja ja treener Risto Lepp.

Sarnaselt laupäevasele kohtumisele alustas Tšehhi tiim tugevamalt ning 16. minutil viskas Marian Hajko nad 11:5 ette. “Mõlema matši esimesel poolajal jäime vastastele selgelt positsiooni mängus alla. Palju jäi realiseerimise taha, saime küll omad kohad kätte, kuid vastaste väravavahti alistada ei suutnud. Lisaks jääb meil ikka sellel tasemel hetkel vajaka kaitsest ja väravavahitööst,” jätkas Lepp. Garderoobi minemiseni püsis vahe samana ning poolajale pani pitseri eile resultatiivselt tegutsenud Kalev Kütt, kes tõi tabloole seisuks 13:19.

Teist perioodi alustasid tšehhid 9:3 vahespurdiga ning sisuliselt otsustasid sellega mängu saatuse. Lõppseisuks tegi võõrustajate Denis Rubac 39:23 ning Tšehhi klubi edenes järgmisesse ringi koondseisuga 77:50. “Pühapäevase kohtumise viimased 30 minutit olid meil selle reisi kõige hullemad, seal ei saanud treenerina üldse rahule jääda. Kui laupäeval suutsime ülekaalus mängides vastaseid üllatada, siis sel hetkel ei õnnestunud meil enam miski,” kommenteeris peatreener teist kohtumist.

Mängu resultatiivseimaks oli HC Tallinna poolt Kalev Kütt seitsme tabamusega. Veseli poolt viskas Lubos Bartunek kuus väravat. Mängu statistikas paistis eriti selgelt silma just Lepa räägitud realiseerimisprobleemid, kui tšehhide viske efektiivsus oli 80 protsenti ja Tallinnal vaid 50.

“Meil on noor koosseis, kus lausa kolm põhikoosseisu mängijat on 17 aastased ja nii väga kui ka treenerina ei tahaks, et suudame selle vastasega võrdselt mängida, siis hetkel see reaalne ei ole. Meil läheb veel aega, et nende tasemele jõuda. Kokkuvõttes tahaks siiski öelda, et eurosari on vaimu tõstmiseks ning mängijate karastamiseks ideaalne koht. Soovitan kõigile Eesti klubidele haarata võimalusel sellest kinni haarata,” lõpetas Risto Lepp.

HC Tallinna kohtumised Euroopa karikasarjas:

17.09 14.00 ZDT Arena TJ Sokol Nove Veseli – HC Tallinn 38:27 (19:9)
18.09 14.00 ZDT Arena HC Tallinn – TJ Sokol Nove Veseli 23:39 (13:19)

https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE