HC Tallinn ei suutnud Soome meistriliigas võiduarvet avada

oktoober 12, 2020

Tallinna meeste käsipallimeeskond oli nädalavahetusel taaskord võistlustules Soome meeste meistriliigas, kui laupäeval jäädi napilt 25:26 alla Siuntio IF-ile ning pühapäeval tunnistati Karjaa BK-46 meeskonna selget paremust 32:40.

Eesti koondislase Ott Variku koduklubi Siuntio vastu võitsid tallinlased 157 peatvaataja ees poolaja 14:13, kuid pidid tunnistama soomlaste 25:26 paremust. Mikk Pinnonen ja neli karistusviset realiseerinud Markus-Oliver Mädo viskasid eestlaste resultatiivseimatena kuus tabamust. Siuntiolaste poolel olid edukaimad skoorijad makedoonlased – joonemängija Filip Churlevski arvele jäi seitse väravat ning Makedoonia koondises 2018. aasta EM-finaalturniirilgi käinud mängujuht Igor Trajkovski lisas kuus tabamust.

“Laupäeval Siuntio vastu tegutsesime avapoolajal korralikult, kuid teise poolaja alguses tegime ise kiirustatud lahendusi ning andsime poolajaks võidetud initsiatiivi ära. Samuti ei saa olla rahul realiseerimisega, kuigi kohad olid suhteliselt kenasti välja mängitud. Siuntio on üllatavalt tugev meeskond, kus on väga hea tasemega makedoonlased pluss Varik ja asjalikud soomlased. Siuntio vääris võitu,” lausus Tallinna peatreener Risto Lepp.

Pühapäeval jäi Tallinn juba esimesel poolajal kodumeeskonna Karjaa BK-46 vastu 211 pealtvaata ees koguni 16:24 taha. Teisel poolajal lisasid mõlemad meeskonnad 16 väravat ning BK-46 jättis võidu koju 40:32. Võitjate edukaim oli kaheksa väravaga 34-aastane mängujuht Jac Karlsson, kes mängis edukalt kümmekond aastat Taani meistriliigas ning eelmisel hooajal kodukohta naases. Eestlaste parim oli Markus-Oliver Mädo üheksa väravaga, Mikk Pinnonen lisas kaheksa ning Kaspar Lees seitse väravat.

“Täna oli Karjaa vastu avapoolajal näha, et üheksa päeva jooksul peetav viies mäng on meestega oma teinud töö teinud ning jäime kohe vastaste kiirpealetungi alla, vaatamata sellele, et olime nende jooksuvõimsusest teadlikud. Avapoolaeg oli paras katastrooof – 24 väravast said vastased pooled kiirrünnakutest. Vaatamata sellele, et võitlesime lõpuni ning teine poolaeg oli korralik mäng, oli mäng siiski avapoolajaga tehtud. Samuti näitas meile vastaste fantastiline mängujuht Jac Karlsson, kuidas kaitse tuleb lahti harutada. Positiivse poole pealt peab olema rahul, et meil ükski mees viimase aja ulmelise koormuse juures vigastada ei saanud ning saame nüüd kümme mänguvaba päevaga kosuda, taastumisele ning treenimisele keskenduda. Igal juhul olen väga rahul, et mehed saavad mängida uute, tehniliste ning kiirete meeskondade vastu Soome liigas. Mängud tugevate vastastega arendavad,” lisas Lepp.

HC Tallinn on kaotanud Soome meeste meistriliigas kõik viis mängu ning järgmisena sõidetakse kahe nädala pärast külla Riihimäki Cocksile, kellega nädalapäevad tagasi tehti kodus korralik partii.

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]