HC Tallinn alustas Eesti liigat võiduga Tapa üle

september 16, 2021

HC Tallinn oli võõrsil peetud liigamängus 36:25 (20:11) üle SK Tapast.

Kahel eelmisel hooajal oli SK Tapa meistriliigas esimese omavahelise mängu HC Tallinnaga võitnud, ent ülejäänud kuus vastasseisu kaotanud. Uue peatreeneri Bo Østergaardi liigadebüüti alustasid pealinlased Tapal võimsa tempoga ning said 3:0, 5:1 ja 10:3 ette. Hirmsas viskehoos olid kõik neli platsil viibinud ukrainlast.

Ukrainlaste tulevärk

Kui Tallinn asus 20. minutil 15:4 juhtima, olid pealinlaste kolm Ukraina võõrleegionäri visanud tosin väravat ning Tapa suvine täiendus Igor Berežnõi kirjutanud enda nimele kõik kodumeeskonna tabamused! Pealinlaste kiire rünnakumäng töötas suurepäraselt, kaitsegi toimis ning 25. minutil tegi paremsisemisena tegutsenud Jürgen Rooba seisuks juba 18:6.

Poolajavile eel sai Tapa vahe jälle alla kümne värava – 20:11 – ning alustas teist pooltundi väga isukalt. Rail Ageni tabas kolm, Ilja Kosmirak kaks korda järjest ning pärast Marten Saare väravat 39. minutil oli Tallinna suurest eduseisust alles vaid neljaväravaline, 23:19.

Veel kümmekond minutit kulges kohtumine võrdses heitluses, aga seisul 26:22 algas Tallinna lõpuspurt. Heasse viskehoogu sattus Rooba, kiirrünnakuid realiseeris koondisekaaslane Kaspar Lees ning lõpuvile kõlades olid Tallinna võidunumbrid 36:25.

Venemaa ja Ukraina kõrgliigakogemustega Aleksei Štšerbak viskas meistriliigadebüüdil võitjate kasuks üheksa väravat, Dmõtro Turtšenko lisas kaheksa ning Rooba seitse. Tapa poolel tabas Kosmirak seitse, Berežnõi viis ning Ageni, Saar ja Gert Trofimov kolm korda.

Meistriliiga avavoorus jääb pidada veel üks kohtumine, kus Raasiku/Mistra võõrustab reedel tiitlikaitsja Põlva Servitit. Mäng algab kell 19 Aruküla spordihoones. Eesti karikavõistlused saavad täishoo sisse järgmisel nädalal.

Pildil: Jürgen Rooba tagasitulek Eesti meistriliigasse kuueaastase pausi järel lõppes võidu ja seitsme tabamusega. (Foto: HC Tallinn/arhiiv).

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]